Anasayfa » FETÖ’nün eğitim şeması çözüldü
FETÖ'de Bugün

FETÖ’nün eğitim şeması çözüldü

İstanbul Emniyeti Organize Suçlar Şubesi ve Emniyet İstihbarat Şube, FETÖ’nün en çok önem verdiği alanlardan biri olan eğitim yapılanma şemasını ortaya çıkarttı.

Gözaltına alınan FETÖ’cülerin sorgularından yola çıkarak hazırlanan şemanın en tepesinde “E.D” olarak kısaltılan eğitim danışmanları yer alıyor. E.D, İl İmamları ile aynı seviyelerde oluyor. Rapora göre FETÖ’nün 11’i İstanbul olmak üzere Marmara Bölgesi’nde 26 eğitim danışmanı var.

Evlilik kararlarını eyalet mezun mesulleri veriyor

Şemayla ilgili diğer detaylar şu şekilde: Eğitim danışmanlarının altında eyalet talebe mesulleri (ETM) bulunuyor. Eyalet lise mesulleri (ELM), eyalet ilköğretim mesulleri (EİM), eyalet üniversite mesulleri (EÜM) ve eyalet mezun mesulleri (EMM) sadece eyalet talebe mesullerine bağlı faaliyet yürütüyor. 4 ayrı koldan oluşan söz konusu mesullerin altında ise büyük bölge talebe mesulleri (BBTM) yer alıyor. Onların altında da bölge lise-üniversite-mezun mesulleri bulunuyor. En alt sırada da FETÖ’nün bölge mesullerine bağlı olan talebe evleri var. Okullara yerleştirilecek olan öğrencilerin takibini yapan eyalet ilköğretim mesullerine örgüt içinde “Bahçevan” deniliyor. Eyalet talebe mesulleri öğrencilerin okul faaliyetlerini takip ediyor. İş yerlerine yerleştirilecek mezunlardan sorumlu eyalet mezun mesulleri evlilik sorumlusu olarak da biliniyor.

Kaynak: Sabah

Kategoriler