Anasayfa » FETÖ’nün ‘Deniz Kuvvetleri imamı’ yakalandı
FETÖ'de Bugün

FETÖ’nün ‘Deniz Kuvvetleri imamı’ yakalandı

FETÖ’nün Deniz Kuvvetleri imamı olduğu belirlenen “Asım” kod adlı Aygün Sarsmazelsoy, İstanbul’un Bakırköy ilçesinde yakalandı.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığındaki FETÖ yapılanmasına yönelik soruşturmada 21’i asker, 3’ü örgüt abisi 24 kişi hakkında soruşturma başlatıldı. Şüpheliler arasında yer alan Ankara Anafartalar Koleji Müdür Yardımcısı Sarsmazelsoy’un Harp Okulu’nda öğrenim gördüğü, daha sonra oradan ayrılıp öğretmenliğe geçtiği belirlendi.

ABD’den atılan mesaj

Bakırköy’de kaldığı adres tespit edilen Sarsmazelsoy operasyonla gözaltına alındı. Şüpheli, “Mustafa Şişman” ismine düzenlenmiş sahte kimlikle yakalandı. Telefonunda ABD’den atılan bir WhatsApp mesajı ise dikkat çekti.

Binbaşının eşiyle buluştu

Mesajda, Sarsmazelsoy’un Beylikdüzü metro durağında birileri ile buluşması gerektiği yazılıydı. Şüpheli polisin sorularına yanıt vermeyince duraktaki görüntüler incelendi. Sarsmazelsoy’un iki kadınla metro durağında buluştuğu, ellerindeki poşeti değiştirdikten sonra taksi ile ayrıldıkları belirlendi. Şüpheli, kadınlardan birinin eşi, diğerininse firari durumdaki binbaşının eşi Figen K. olduğunu itiraf etti. Bunun üzerine iki kadın da gözaltına alındı.

Üst düzey imam

Yapılan araştırmada Sarsmazelsoy’un, Deniz Kuvvetleri Komutanlığındaki FETÖ’cülerden sorumlu üst düzey imam konumunda olduğu, terör örgütü adına firari durumdaki askerlerle örgüt arasında irtibatı sağlamaya devam ettiği, firari askerlerin maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşıladığı belirlendi. Sarsmazelsoy, sahte kimliğini ise firari bir FETÖ’cü yarbayın verdiğini itiraf etti.

Kaynak: Habertürk

Kategoriler