Anasayfa » FETÖ’nün Azerbaycan kasası itirafçı olmak istiyor
FETÖ'de Bugün

FETÖ’nün Azerbaycan kasası itirafçı olmak istiyor

FETÖ’nün Azerbaycan’daki kasası olduğu belirlenen ve MİT operasyonuyla Türkiye’ye getirilen İsa Özdemir sorgusunda itirafçı olmak istediğini belirtti.

Savcılık kaynakları, Özdemir’in itirafçı olarak kabul edilip edilmeyeceğine daha sonra karar verileceğini bildirdi.

Özdemir, MİT ve Emniyet sorgusunun ardından “silahlı terör örgütü üyesi olmak” suçundan tutuklandı.

Tek tek isim verdi

FETÖ tutuklusu Özdemir, Ankara Cumhuriyet Savcısı Birol Tufan’a verdiği ifadede şunları söyledi:

“Bakü, küçük bir yer olduğu için herkes birbirine tanır. Özellikle Türkler birbirlerini tanır. A.S. isimli şahıs FETÖ terör örgütünün içinde olan bir şahıstır. Kendisi örgütün sohbetlerini organize eden abi konumundaki kişidir. Ticaretle uğraşır. E.T. isimli şahsı çok iyi tanımıyorum. Ticaretle uğraşmaktadır. Daha önce Azerbaycan’da Guba şehrinde bulunan FETÖ’ye ait kolejde çalıştığını biliyorum. F.Y. isimli şahıs FETÖ içinde yer alan bir şahıstır. Kendisi sohbetlere katılan birisiydi. Ticaretle uğraşır. M.Ç. isimli kişi FETÖ içinde yer alan FETÖ sempatizanı olan bir şahıstır. S.K, FETÖ içerisinde yar alan örgütü yardım ve destekte bulunan birisidir. İş adamıdır. Örgüte kurban, burs gibi yardımda bulunmaktadır. F.S.B. FETÖ içinde yer alan örgüte yardım ve destek bulunan birisidir. Perde işi ile uğraşır. Örgüte kurban burs gibi yardımlarda bulunmaktadır.”

Örgütten nefret ettiğini öne sürdü

Örgütten nefret ettiğini iddia eden Özdemir, şöyle devam etti:

“Bana sorulan 3 Temmuz 2017-22 Haziran 2017 tarihleri arasındaki 8 adet Amerikan doları üzerinden para gönderme işlemi ticaret amacıyla yapılan işlemlerdir. Amerika’da bulunan Y. firmasından ısıtma, havalandırma sistemi ile ilgili malzeme alım satımına ilişkindir. Bu paraları ben gönderdim, karşılığında malzeme geldi. Kesinlikle örgütle bir bağlantısı yoktur. Etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak istiyorum. FETÖ sempatizanı ve üyesi değilim. Tam tersi söz konusu örgütten nefret etmekteyim.”

Kaynak: Hürriyet

Kategoriler