Anasayfa » FETÖ’nün avukatı itiraf etti: Hidayet Karaca ile Adil Öksüz görüştü
FETÖ'de Bugün

FETÖ’nün avukatı itiraf etti: Hidayet Karaca ile Adil Öksüz görüştü

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in avukatı Orhan Erdemli’nin verdiği bilgiler doğrultusunda, Tahşiye Davası’ndan tutuklu bulunan Samanyolu TV eski Genel Müdürü Hidayet Karaca ile ilgili kritik bir bilgiye ulaşıldı. Karaca’nın sekreterini kullandığı hattın HTS kayıtları incelendi. Karaca’nın bu hat üzerinden 2013 yılında birçok defa, FETÖ’nün hava kuvvetleri imamı Adil Öksüz ile görüştüğü ortaya çıktı.

Yargıtay’ı bağlarım

Erdemli, “2011 yılında Karaca, Avukat H.Y.’yi Amerika’ya götürerek Gülen ile görüştürmüş, benim başarısız olduğumu H.Y.’nin gerek alt mahkemede gerek Yargıtay’da işleri bağlayabildiğini anlatmış. Gülen kabul etmiş. Karaca beni arayarak H.Y.’nin davaları takip edeceğini söyledi. H.Y. bana ‘Orhan Bey sen bu dosyaların geçmişsini iyi biliyorsun. Sizinle devam etmek istiyorum’ dedi. Bir sene davaları birlikte yürüttük” dedi.

Bizim sözümüzden çıkmayacaksınız

Erdemli’nin ifadeleri örgütün avukat yapılanmasını ortaya koydu: “2008 yılında avukatlar birimi olarak bir birim kurulduğunda ilk avukatlar imamı Aziz Gürcan’dan öğrendik. Gürcan bize ‘Bundan sonra bizim sözümüze göre iş yapacaksınız. Söylediğimiz davalar açılacak.”

Kaynak: Star

Kategoriler