Anasayfa » FETÖ’nün ALES sorularını verdiğini itiraf etti
FETÖ'de Bugün

FETÖ’nün ALES sorularını verdiğini itiraf etti

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosunca FETÖ’nün Adana Emniyet Müdürlüğündeki mahrem yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma tamamlandı.

Cumhuriyet savcısı, polislerden sorumlu mahrem imam olduğu iddiasıyla tutuklanan aralarında meslekten ihraç edilmiş öğretmen, araştırma görevlileri ile belediye ve adliye çalışanlarının da bulunduğu 9’u tutuklu 13 kişi hakkında, “silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek” suçundan 22 yıl 6’şar ay hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

ALES soruları örgüt tarafından verildi

Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, polis memurlarından sorumlu grup yöneticisi konumunda bulunan ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan eski araştırma görevlisi Ali E’nin itirafçı olduğu aktarıldı.

Örgütle üniversite sınavlarına hazırlık için gittiği Işık Dershanesi’nde tanıştığını belirten Ali E, Konya’da üniversitede okurken örgüte ait evlerde ve yurtta kaldığını aktardı.

Ali E 2010 yılında girdiği ALES’i kazandığını belirterek şunları itiraf etti:

“2010 yılında girdiğim ALES sorularının bir kısmı örgüt tarafından verildi. Sınavı kazandım. Sınavı kazanmamda sınavdan önce verilen soruların katkısı oldu. 2010’da Adana’ya gelerek Çukurova Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladım.” ifadesini kullandı.

Kaynak: AA

Kategoriler