Anasayfa » FETÖ’nün A takımının da sonu geldi
FETÖ'de Bugün

FETÖ’nün A takımının da sonu geldi

Savcılıklarca yürütülen FETÖ soruşturmaları kapsamında, ihanet girişiminin yurtdışındaki ayağını oluşturan hainler ile Türkiye’den kaçan FETÖ’cülerin iade süreçleri başlatılacak.

En etkili ikinci isim

Mercek altına alınan hainlerin başında, Gülen ile birlikte ABD’de yaşayan ve teröristbaşı Gülen’den sonra en etkili isim olan İsmail Büyükçelebi geliyor. Büyükçelebi, ABD’deki vakıf ve okullarının finansından sorumlu.

İsmail Büyükçelebi
İsmail Büyükçelebi

Medya eli Aslandoğan’da

FETÖ’nün Ortak Değerler Birliği ve Türk Amerikan Birliği adlı STK’ların başındaki isimler de, yakın markaja alındı. Ortak Değerler Birliği’nde, FETÖ adına alınan kararların uygulanması ve medyaya servis edilmesini Alp Aslandoğan organize ediyor. Aslandoğan, Gülen Enstitüsü Yönetim Kurulu üyeliğini de yürütüyor.

Alp Aslandoğan
Alp Aslandoğan

Taban FBI’ı ziyaret etmişti

Türk Amerikan Birliği yönetiminde ise teröristbaşı Gülen’e en yakın isimlerden Faruk Taban bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde FBI’yı ziyaret eden FETÖ heyetinde de yer alan Faruk Taban, eski Başkan Obama ve başkanlık yarışını kaybeden Hillary Clinton’a yakınlığı ile tanınıyor.

Faruk Taban
Faruk Taban (sağda)

Tek tek tespit ediliyorlar

Büyükçelebi, Aslandoğan ve Taban’a bağlı onlarca hain de isim isim tespit ediliyor. Cumhurbaşkanlığı’nın hazırladığı kitapçıkta FETÖ’nün beyin takımı olarak gösterilen Cevdet Türkyolu ve Cemil Koca da, iade listesinde yer alacaklar.

Cevdet Türkyolu
Cevdet Türkyolu

İade dosyaları hazırlanıyor

ABD’den iadesi istenecek Adem Yavuz Arslan, Emre Uslu, Tuncay Opçin ile yargı imamı Ahmat Can’ın da dosyaları hazırlanıyor. NATO’da görevliyken, ABD’ye iltica talep eden terörist Tuğgeneral Mustafa Zeki Uğurlu’nun da iadesi istenecek.

Mustafa Zeki Uğurlu
Mustafa Zeki Uğurlu

Kaynak: Sabah

Kategoriler