Anasayfa » FETÖ’den tutuklu başkomiserin evinde PKK propagandası görüntüleri çıktı
FETÖ'de Bugün

FETÖ’den tutuklu başkomiserin evinde PKK propagandası görüntüleri çıktı

Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, FETÖ soruşturmasında tutuklu bir başkomiserin evinde yapılan aramada elde edilen verilerden PKK terör örgütünün propagandasına ilişkin görüntüler çıktığını belirtti.

Kaya, “Mesleki amaçla bunu evinize götürmezsiniz. Zaten bu şahıs trafik polisi. Haklarında işlem yapılan bir kısım şüpheliyle ilgili biz daha önce el koyduğumuz materyallerin incelemesini bitiremedik. Şimdi bu incelemeler sırasında bu terör örgütlerinin birbirleriyle ilgili bağlantılarına ilişkin önemli deliller elde edeceğimizi düşünüyoruz ki dün mesela böyle bir delil elde ettik.” dedi.

Başka bir somut örnek vereceğini dile getiren Kaya, “İlimizde PKK terör örgütüne ilişkin bir sığınak ele geçti, bir teröristi canlı yakaladık, yeri gösterdi. Burada da bu örgüt elebaşı Fetullah Gülen’in kitapları çıktı. PKK terör örgütü mensubuna sorduk, hani bu örgüt kendini dini bir örgüt olarak tanıtıyor ya ‘Sizin bu adamın kitaplarıyla ne işiniz var?’ Dedi ki ‘Biz her şeyi okuruz.’ Yani bu yapılanmaların birbirleriyle ilgileri var.” diye konuştu.

Kaynak: AA

Kategoriler