Anasayfa » FETÖ’den subaylara ‘fuhuş tuzağı’
FETÖ'de Bugün

FETÖ’den subaylara ‘fuhuş tuzağı’

İzmir’de “askeri casusluk soruşturması”ndaki usulsüzlükler ile bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin iddianamede, FETÖ’nün TSK içindeki mensuplarının önünü açmak amacıyla örgüt üyesi olmayan askerleri fuhuş tuzağına düşürerek uygunsuz görüntülerini kaydettiği ve şantaj yaptığına ilişkin tanık beyanlarına yer verildi.

İfadesine yer verilen gizli tanık Ateş, ticari hayatı gereği FETÖ mensuplarıyla uzun zaman irtibatı olduğunu belirterek “askeri gizli bilgi ve belge bulundurma” suçlamasıyla yargılandıkları davada beraat eden 357 sanık ve üst düzey askeri yetkililere kurulan fuhuş tuzağını anlattı.

Şantajla örgüt içine çekmişler

Gizli tanık Ateş, “Plan doğrultusunda Tuncay Opçin aracılığı ile Türk Silahlı Kuvvetlerinde bulunan subay ve astsubaylara bayan temin ederek gizli görüntülerini çektiler. Daha sonra da bu kayıtları kullanarak tehdit ve şantajla örgüt içerisine çektiklerini biliyorum.” beyanında bulundu.

İddianamede, fuhuş tuzağına ilişkin ifadelerine yer verilen gizli tanık Abdullah da geçmişte örgüt içinde yer aldığını ancak bu yapıyla ilişkisini vatana ihanet içinde olduğunu anladıktan sonra 4 yıl önce kestiğini savundu.

Gizli tanık, şunları kaydetti:

“Askeri casusluk operasyonundan 1-2 ay önce FETÖ imamlarından biri, ‘Ruslarla takılan subay ve astsubay tanıdığımın olup olmadığını sordu. ‘Neden?’ diye sorduğumda, ‘Bir kısım askeri personel, Rus kadınlar ile yatıyormuş. Aslında bu kadınlar Rus casusuymuş, askeri bilgileri toparlıyorlarmış, polislerin abileri soruyor.’ dedi. ‘Vay canına, içimizde ne hainler varmış.’ diyerek tepki göstermiştim ancak böyle bir tanıdığım olmadığı için de kimsenin ismini vermemiştim. Daha sonra medyadan İzmir casusluk operasyonunu takip ettiğimde gerçekten gözaltına alınan askerlerin casusluk yaptığı algısına kapılmıştım.”

Kaynak: AA

Kategoriler