Anasayfa » FETÖ’den PKK’ya destek
FETÖ'de Bugün

FETÖ’den PKK’ya destek

FETÖ ile PKK arasındaki ittifak gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ’nün Güneydoğu’da kaos ortamı oluşturmak için PKK’lı teröristlere göz yumduğu ortaya çıktı.

Konya’da TSK’ya sızan FETÖ’cü askerlere yönelik yürütülen soruşturmada itirafçıların anlattıklarına göre 15 Temmuz’da FETÖ’nün darbe girişiminden saatler önce Tunceli’nin Nazımiye ilçesinde yaklaşık 15 kişilik PKK’lı grup tespit edildi.

Valilik, dönemin Tunceli İl Jandarma Komutanı Jandarma Pilot Kurmay Albay Atila Tamer’e destek istemesini emretti. Ancak Tamer, “Helikopterler arızalı, mühimmat yok.” gibi bahaneler üreterek teröristlerin etkisiz hale getirilmesini engelledi.

Bölgeye helikopter ve F-16’lar gönderilmeyince teröristler Kılköyü’nde bulunan jandarma karakoluna yaklaşık 4 ton bomba yüklü araçla saldırdı. Kamyon karakola gelmeden patlatıldı ve facia ucuz atlatıldı.

22 Ağustos 2016 günü ise 70 terörist Nazimiye İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Amirliğine roketatarlı saldırı düzenledi. Güvenlik güçlerinin de anında karşılık vermesiyle başlayan çatışmada 25 yaşındaki Uzman Çavuş Murat Durmaz şehit oldu.

Hükümet Konağı, Özel İdare Genel Sekreterliği ile jandarma ve emniyet binalarına saldıran PKK’lı teröristler ilçeyi adeta savaş alanına çevirdi. PKK’lı teröristler 112 Acil Servisi’ne ait 2 ambulans ile birçok aracı ateşe verdi.

FETÖ itirafçısı komando üsteğmen, “Örgüt üyesi komutanlar kaos ortamı oluşması için saldırıya müdahale etmedi.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sabah

Kategoriler