Anasayfa » FETÖ’den kız öğrencilere ‘askerle evlenin’ baskısı
FETÖ'de Bugün

FETÖ’den kız öğrencilere ‘askerle evlenin’ baskısı

Aydın’da yürütülen FETÖ soruşturmasında, örgütün kız öğrencilere askeri personelle evlenmeleri konusunda baskı yaptığı ortaya çıktı.

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ soruşturması çerçevesinde “silahlı terör örgütü kurmak, yönetmek ve üye olmak” suçlamasıyla yargılanan ve mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Z.A., ByLock kullandığının tespit edilmesi sonrası ek ifade için Aydın Emniyet Müdürlüğüne çağrıldı.

Etkin pişmanlıktan yararlanmak istediğini bildiren Z.A.’nın ifadesinde, örgütün öğrenci yurtlarındaki yapılanmasıyla ilgili bilgiler verdiği öğrenildi.

Başı açık öğrencilere ‘askeri personelle evlenin’ baskısı

Örgütün sohbet yaptığı evlere kod isim verdiğini vurgulayan Z.A., sohbetlerde çok nadir gördüğü birinin, kız öğrencilere bazı konularda baskı yaptığına şahit olduğunu dile getirdi.

Z.A., “Soyadını bilmediğim, Merve adlı veya kod adlı biri vardı. Örgüt evinde bir defa toplantıya katıldığını gördüm. Bu kişi özellikle başı açık öğrencilere baskı yaparak askeri personelle evlenmeleri konusunda telkinde bulunuyordu. Bu kişi fazla ortalıkta görünmüyordu.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Kategoriler