Anasayfa » FETÖ’den iş adamlarına ‘Maliyede adamımız var’ tehdidi
FETÖ'de Bugün

FETÖ’den iş adamlarına ‘Maliyede adamımız var’ tehdidi

FETÖ’nün iş adamları yapılanmasına yönelik faaliyet gösteren Florya İş Adamları Derneği’ne (FİADER) ilişkin soruşturma sonucunda, aralarında iş adamları ile bu şahıslardan toplanan “himmeti” zimmetine geçirdiği iddia edilen kişiyi yaralayan ve bu suça azmettiren şüphelilerin dahil olduğu 4’ü tutuklu 2’si firari 36 kişi hakkında dava açıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Ercan Devrim tarafından hazırlanan iddianamede, şüphelilerden Mahmut Yazıcı’nın ifadesine yer verildi. Merkoteks Sanayi Ticaret AŞ. unvanlı tekstil firmasının sahibi olan Yazıcı, 2011-2014 yıllarında FİADER’de üyeliğinin bulunduğunu, dernek üyesi ve örgütün Florya imamı Oğuz Küçükzengin’i burada tanıdığını, onun organizasyonunda dini sohbetlere katıldığını, bir yandan da dernek nedeniyle ticari çevresini genişlettiğini anlattı.

Oğuz Küçükzengin’in talebi üzerine ona “kurban” ve “burs” adı altında elden ve taksit taksit paralar verdiğini, 17-25 Aralık sürecinden sonra bu yapıdan uzaklaşmak istediğini ancak ticari işlerinden dolayı aba altından sopa gösterilip tehdit edildiğini savunan Yazıcı, “Maliyede adamlarımız var, bir şey olursa hallederiz!” diyerek örgütten uzaklaşmam halinde başıma gelecekleri ima ettiler, FİADER’den ayrılmak istedim ancak oyalayıp kaydımı silmediler.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Kategoriler