Anasayfa » FETÖ’den ‘güzel günler gelecek’ mesajı
FETÖ'de Bugün

FETÖ’den ‘güzel günler gelecek’ mesajı

Kayseri’de FETÖ soruşturması kapsamında haklarında “silahlı terör örgütü üyesi” oldukları iddiasıyla dava açılan 12’si tutuklu, 14’ü tutuksuz 26 sanık yargılanıyor.

Etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanan tutuksuz sanıklardan H.Ş.B, yapıyla üniversite yıllarında tanıştığını ve öğretmen olduktan sonra da bu yapı içerisinde görev aldığını söyledi.

Ev imamlığı yapmış

Yapı tarafından verilen tüm görev ve talimatları yerine getirmeye çalıştığını belirten H.Ş.B, “Üniversitede okurken örgüt evinde kaldım ve ikinci yılımda ev imamlığı yaptım. Mezun olduktan sonra da bağımı koparmadım. 2004 yılında Kayseri’ye geldim. Milli eğitim yapılanmasında görev aldım. Bank Asya’da eşimin hesabı vardı, sonra ben de gittim hesap açtım. Aktif-Sen’e de üye oldum.” dedi.

‘Güzel günler’ mesajı

Örgütün milli eğitim il sorumlusu S.H’nin talimatıyla 2014 yılında ByLock’u telefonuna yüklediğini ifade eden H.Ş.B, “ByLock’u başka bir telefona bağlanarak Google’dan direkt indirdim. Daha sonra kod isim belirledim ve kullandım. 2016 yılında örgüt tarafından gelen talimatla ByLock’u sildim ve yerine istenilen Eagle programını yükledim. Bu yapının içresinde 15 Temmuz darbe girişimine kadar kaldım. Bize verilen mesajlarda hep ‘Güzel günler gelecek.’ deniliyordu.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Kategoriler