Anasayfa » FETÖ’den darbe gecesi ‘dışarı çıkılmaması’ talimatı
FETÖ'de Bugün

FETÖ’den darbe gecesi ‘dışarı çıkılmaması’ talimatı

Malatya’da öğrencilerden sorumlu örgüt abisi, 15 Temmuz’da “dışarı çıkılmaması” yönünde talimat aldıklarını itiraf etti.

Malatya’da FETÖ soruşturması kapsamında, “silahlı terör örgütüne üye olmak” ve “Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanun’a muhalefet etmek” suçlarından haklarında dava açılan 15’i tutuklu 33 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Mahkemede etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak tahliye olan ve tanık olarak dinlenen Aykut Mercan, öğrencilik yıllarında tanıştığı terör örgütünün içinde 9 yıldır bulunduğunu ve bu süre zarfında kendisine verilen görevleri yerine getirdiğini söyledi.

15 Temmuz’da ‘dışarı çıkılmaması’ mesajı atılmış

Örgütte küçük bölge ve büyük bölge olarak adlandırılan birimlerde görev yaptığını ve burada öğrencilerden sorumlu olduğunu anlatan Mercan, darbe girişimiyle ilgili bir itirafta bulundu.

“Hamit” kod adını kullandığını söyleyen Mercan, “Ben ByLock kullanıcısıydım. Orada da ‘Hamit’ kod ismini kullandım. Bu programdan önce de Kakao Talk ile irtibat sağlıyorduk. Bu uygulamayı kullanırken de bize kimseye bahsetmememiz söyleniyordu. ByLock deşifre olunca Eagle yüklettiler. Buralardan pek mesaj gelmiyordu.” dedi.

Darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi örgütün mesaj gönderdiğini belirten Mercan, “Darbe girişiminde kim tarafından atıldığını hatırlamadığım ‘Dışarı çıkmayın.’ mesajı atıldı.” diye konuştu.

Kaynak: AA

Kategoriler