Anasayfa » FETÖ’de Erdoğan gidiyor tartışması
FETÖ'de Bugün Özel Haber

FETÖ’de Erdoğan gidiyor tartışması

FETÖ’de Erdoğan yalanları tartışma başlattı

FETÖ’de Erdoğan hakkında örgüt tetikçilerinin yalanlarına artık kimse inanmıyor.  Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyeleri, bu kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “zor durumda olup olmadığı” üzerinden tartışmaya başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ü ziyaret etmesin, “Erdoğan köşeye sıkıştı, kendisine bir çıkış yolu arıyor.” başlığıyla paylaşan firari FETÖ üyesi Metin Yıkar’a, terör örgütünün İngiltere’deki sözcülerinden İsmail Sezgin tepki gösterdi. Firari terörist İsmail Sezgin, Erdoğan’ın 10 yıl daha iktidarda kalacağını iddia ederken, örgüt mensubu gazetecilerin sürekli “Erdoğan bitti, Erdoğan için yolun sonu geldi” tarzı yorumlar yapmasından bunaldığını açıkladı. İsmail Sezgin’in yorumuna, firari örgüt yöneticisi Halit Esendir de destek verdi.

fetö'de erdoğan
FETÖ’de Erdoğan gidecek yalanlarına örgüt tetikçisi İsmail Sezgin bile isyan etti

FETÖ’de Erdoğan gidecek yalanı yeni değil

Fetullahçı Terör Örgütü mensupları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kısa sürede “devrileceği” yalanını 7 Şubat MİT kumpasından bu yana dile getiriyor. Erdoğan’ın devrileceği propagandası ile terör örgütü üyelerinin, FETÖ’nün emirlerini harfiyen yerine getirilmesi isteniyor. 7 Şubat MİT krizinden sonra 17/25 Aralık kalkışması sonrası FETÖ’cüler sürekli, “Erdoğan’ın işinin bittiğini, Türkiye’de artık Erdoğansız bir dönem başladığını” yaydı. Her seferinde yalan olduğu ortaya çıksa da terör örgütü üyelerini bir arada tutmayı başardılar. Fetullahçı Terör Örgütü mensupları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlığı ile ilgili sürekli dezenformasyon yaparak, hain örgütü bir arada tutmaya çalıştı. Ancak aradan geçen 9 yılın sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın halen Türkiye’nin en güçlü siyasetçisi olması, FETÖ üyeleri arasında da yeni tartışmalara sebep oldu.

Bunlar zaten gazeteci değil

Sosyal medya üzerinden birbirleriyle tartışan FETÖ üyesi gazeteciler, örgüt içindeki çatışmanın sözcüsü konumunda. Adem Yavuz Arslan, Metin Yıkar, Abdulhamit Bilici, Tarık Toros gibi firari FETÖ üyeleri örgüt merkezinin sözcüsü gibi hareket ediyor. Ahmet Dönmez, Bülent Keneş gibi firari teröristler ise örgüt merkezinin değişmesini isteyen ekibin sözcüsü konumunda. Terör örgütünün Asya Kıtası imamlarından Hüseyin Kara geçtiğimiz yıl yaptığı bir açıklamada “ben bizim arkadaşlara gazeteci demiyorum. Birine demişiz ‘televizyona geç’,  televizyona geçmiş. Birine demişiz ‘sen gazeteci olacaksın’ gazeteci olmuş” diyerek örgüt üyelerinin gazeteci sayılamayacağını itiraf etmişti.

Kategoriler