Anasayfa » FETÖ’de cenaze hazırlıkları başladı
FETÖ'de Bugün

FETÖ’de cenaze hazırlıkları başladı

15 Temmuz darbe girişiminin ardından 40 yıllık yapılanması çökertilen FETÖ’nün elebaşı Gülen’in hastalığının ilerlediği, bu nedenle sürekli doktor değişimi yapıldığı, ayrıca teröristbaşının cenazesi üzerine tartışmaların başladığı öğrenildi.

15 Temmuz darbe girişiminde Türkiye’yi işgal etmeyi başaramayan, FETÖ cumhuriyeti ve halifelik hayali suya düşen örgüt elebaşı Gülen’in hastalığı ilerledi. Hastalığı ile ilgili gittiği hiçbir doktora güvenmeyen Gülen’in, bu yüzden sık sık doktor değiştirdiği, hava almak için sık sık balkona çıkarıldığı ortaya çıktı.

Nöbet değişikliği yapılıyor

Gülen’in son özel fotoğrafları ortaya çıktı. FETÖ elebaşının ayrıca yakın çevresiyle dahi görüşmeyi kestiği belirlendi. Gülen’in ayrıca hastalığının nüksetmesiyle iki kez acile kaldırıldığı, ileri derecedeki şeker, tansiyon ve pankreas rahatsızlıkları nedeniyle de her an ona bakmak için yanında olan kişilerin nöbet değişikliği yaptığı kaydedildi.

Ameliyat daha ciddi

FETÖ’nün sözcüsü Osman Şimşek’in örgüt elebaşı Gülen’in ‘başarılı bir ameliyat geçirdi’ tweetinin ardından operasyonun ‘basur’ ameliyatı olduğu ileri sürülmüştü. Oysa Gülen’in geçirdiği ameliyatın daha ciddi bir ameliyat olduğu iddia edildi.

Cenaze hazırlıkları başladı

Gülen’in yakın çevresi ile dahi görüşmeyi kestiği, yanındaki örgüt mensuplarının da ‘cenaze’ ile ilgili hazırlıkları planlamaya başladığı iddia edildi. Örgüt mensuplarının cenazeyi nereye gömecekleri konusunda da tartıştıkları ifade ediliyor. Hatta Gülen ölürse nasıl bir yol izleyeceklerine dair bir rota çizmek için sürekli toplandıkları da ileri sürüldü.

Yerine iki aday var

FETÖ elebaşı Gülen’in ölümünün ardından örgütün başına gelmesi beklenen en güçlü adayın Mustafa Özcan olduğu ileri sürüldü. Özcan’a rakip olan diğer isimse Abdullah Aymaz.

Kaynak: Sabah Gazetesi

Kategoriler