FETÖ'de Bugün

Eski SAT’çının üzerinden FETÖ elebaşının sözleri çıktı

Akıncı Üssü davasının sanığı eski astsubay Işın Ceylan’ın mahkemeye götürülürken yapılan üst aramasında, yanındaki dosyada FETÖ elebaşının sözde sohbetlerinde yer alan konuşma içeriklerinin olduğu not ele geçirildi.

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesince görülen Akıncı Üssü davasının sanığı eski astsubay Işın Ceylan’ın duruşma salonuna götürülürken infaz koruma memurları tarafından yapılan üst aramasında, yanındaki dosyasının içinde savunma içeriğiyle ilgisi olmayan fosforlu kalemle belirli yerleri işaretlenmiş not bulundu.

Örgüt mensuplarının moralini yüksek tutmak ve motivasyonlarını artırmak için yazıldığı değerlendirilen notta şu ifadeler yer alıyor:

“Enbiya-ı ızama da saldırıyordu ama onlar masumiyet- i mutlaka nefs-i zakiye nefs-i safiye içinde bulunduklarından … Birileri şeytanın güdümünde onun dediği şeyleri yapıyorlar, öbürleri de orada bir düğün alayını seyrediyor gibi dillerini tutmuş, seyrediyorlar. Korku kafadan silinmiş gitmiş, dolayısıyla fazilet hissi, adalet duygusu, hak saygısı ve bunlar gibi değerler bütün bütün ayaklar altında payimal maalesef…”

Bunun üzerine tutanak altına alınan nota ilişkin Sincan Cezaevi yönetimi, sanık Işın Ceylan hakkında disiplin soruşturması başlattı.

Kaynak: AA

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler