FETÖ'de Bugün

15 Temmuz başarılı olsa Gülen Gölbaşı’na gelecekti

İngiltere’ye firar eden FETÖ’nün mali yapılanmasının kilit isimlerinden Akın İpek, kardeşi Cafer Tekin İpek ile annesi Melek İpek’in  Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki görülen davalarına devam edildi. Duruşmaya geçmişte örgütün mahrem askeri yapılanması imamlarından olduğunu belirten tanık Çetin Acar’ın ifadeleri damga vurdu.

KÖZ’ün adamı

Kemalettin Özdemir ile Akın İpek arasındaki ilişkiye dikkat çeken Acar, İpek’in 15 Temmuz’un kilit isimlerinden olduğuna vurgu yaparak, “Akın İpek, Kemalettin Özdemir’in göz bebeğidir. Özdemir, 15 Temmuz’un sivil görünmeyen bir numarasıdır. Özdemir bürokrasinin, yargının, MİT’in imamıdır. Emniyetin zaten imamıdır. Bugün bile yüksek yargıda bunun kontrolünde olan insanların olduğuna inanıyorum. Kemalettin Özdemir, örgütte Gülen’le birlikte örgütte en önemli 3 isimden biridir. Akın İpek de Özdemir’in gözde elemanlarından biridir” dedi.

Sivil imamlar söyledi

Acar, 15 Temmuz darbe girişiminin başarılı olması halinde FETÖ elebaşı Gülen’in, İpek ailesi tarafından Gölbaşı’nda yapılan villaya getirileceğini ve burayı karargah olarak kullanacağını belirtti.

Himmetle zengin oldu

Bu bilgiyi FETÖ’nün TSK’daki mahrem imamları vasıtasıyla öğrendiğini kaydeden Acar,  Akın İpek zenginliğinin kaynağını şöyle açıkladı:  “İpek’in bu zenginliği asla kendisine ait değildir. FETÖ’nün himmet yapısıyla büyütülmüş zengin edilmiş birisidir. Akın İpek ne yaptıysa Özdemir’in, dolayısıyla Gülen’in talimatıyla yaptı.”

Kaynak: AA

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler