Anasayfa » FETÖ’cülerin ‘renklendirme’ oyunu
FETÖ'de Bugün

FETÖ’cülerin ‘renklendirme’ oyunu

FETÖ “Renklendirme” projesiyle takiye yaparak bugüne kadar birçok kurum ve kuruluşa sızdı.

Örgüt “Renklendirme” adını verdiği bir yöntemle, İlim Yayma Cemiyeti, Milli Görüş, MHP, BBP, CHP, AKP ve SP yanında Nakşi, Kadiri, Halveti, Menzil, Nur cemaatleri; Erenköy, Çarşamba, İslamoğlu gibi gruplara sızma kararı almıştı. Bu bilgiler, Emniyet imamlığı yapmış ve “Garson” koduyla itirafçı olan örgüt üyesinin teslim ettiği iki Mikro SD karttaki örgüt belgelerine dayanıyor.

Binlerce sayfa doküman, yüzbinlerce Emniyet personelinin fişlendiğini ve örgütün çok sıkı bir raporlama faaliyeti olduğunu gösteriyor.

Bunlardan birisi de Adıyaman’daki Menzil grubu. Meğer FETÖ, Menzil grubuna çoktan sızmış oradan kendi örgütüne raporlar bile geçiyor. Bu raporları da FETÖ’cülerin kripto haberleşme sistemi ByLock yazışmalarının her gün artan çözümlerinden görmek mümkün.

ByLock’tan çıkan rapor

Menzil’e sızan ve “Gökhan” kod adlı ByLock kullanıcısı FETÖ üyesi Bilal isimli şahsın raporu; “16.12.2015, Saat:12.37, “gökhan kdk kullanan (Bilal345356) yazdı: Arkadaşımız Menzil’in evlerinde kalıyor. Dubleks bir daire ve 8 kişiler. Kira 175 ve faturaları aralarında bölüşüyorlar.

Ekstra erzak yardımı yapılıyor. Evde birlikte ibadet ve yetiştirme söz konusu değil. Namazları bile tek başına kılıyorlar. Herhangi bir kitap okuyan da yok. Namazları beraber kılmak sorulmuyor ama günde bir kez ikindi ve yatsı sonrası beraber hatme yapıyorlar.

Bazen mahalledeki bir binanın alt katında genelde yaşlı ve emeklilerin olduğu bir çay ocağına hatme yapmaya gidiyorlarmış. Hatme; bir halka oluşturup içten belli sayılarla zikretmek.

Haftada bir iki defa gençlik merkezine çağırıyorlar. Orada liseler de var. Bir de yakınlarda 4 katlı bir ev var onlara ait. (Küçükbakkalköy’de) Çatı katı sohbete göre dizayn edilmiş, orada haftalık toplanıyorlar. Gençlik merkezinde ders anlatanlar var aralarında.

Bazı kermes, üniversite etkinliklerine katılmaları isteniyor. Gençlik adına Mostar Vakfı var ama henüz orada bir program olmamış. Geçen hafta sonu 5.6 Aralık’ta 2 büyük otobüsle üniversitelileri Adıyaman Menzil’e götürmüşler. Yolda ziyaret ve Menzil ile alakalı birkaç bilgi verilmiş ve ilahiler okunmuş.

Menzil ve Seydaları koridorda ‘hoş geldiniz’ demiş. Ve namaz sonrası tövbe almışlar. Genel anlamda sorumlu kişiler eğitimli değil ve ikna ile değil zorla bir şeyler yapıyor ve yapmazsan yerin değişiyor gibi söylemleri var.Gençlerin çoğu sigara kullanıyor.”

Kendisinden başka her şey olan FETÖ’cüler sadece tarikat, cemaat değil her kurum ve kuruluşu, yapıyı, partiyi hedef alıyor.

Kaynak: Posta

Kategoriler