Anasayfa » FETÖ’cüler operasyonel hatla irtibat kurmuş
FETÖ'de Bugün

FETÖ’cüler operasyonel hatla irtibat kurmuş

Kazakistan’ın başkenti Astana’da ataşe olarak görev yapan FETÖ firarisi albayın FETÖ’nün mahrem imamlarıyla operasyonel hat üzerinden haberleştiği tespit edildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ’nün operasyonel hatlarına yönelik soruşturma derinleşiyor.

Soruşturma kapsamında 15 Temmuz darbe girişiminde aktif rol oynayan örgüt mensubu askerlerin mahrem imamlarla ankesörlü telefonların yanı sıra başkaları adına kayıtlı operasyonel hatlar üzerinden de haberleştiği tespit edildi.

Soruşturma yurt dışına uzandı

FETÖ’nün etkili olduğu ülkelerden Kazakistan’ın başkenti Astana’da ataşe olarak görev yapan firari Jandarma Albay Musa Deliçay’ın da mahrem imamlarla operasyonel hatla haberleştiği belirlendi.

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında “Dön” emrine uymayan ve KHK ile ihraç edilen Deliçay’ın 2011-2014 yılları arasında Yaşar B. adına kayıtlı hatla hücresel haberleşme gerçekleştirdiği kaydedildi.

Şüpheli Deliçay’ın söz konusu tarihler arasından kendi kullandığı GSM hattı ile operasyonel hattının Ankara, İstanbul, Şırnak il ve ilçelerinden baz sinyali verdiğine dikkat çekildi.

Ayrıca örgütün kripto haberleşme programı olan ByLock’u kullandığı da belirlenen Deliçay’la ilgili yeni deliller, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

Deliçay’ın FETÖ’yle bağlantısını ortaya koyan söz konusu deliller hazırlanacak olan kırmızı bülten dosyasına da eklenecek.

Kaynak: Türkiye

Kategoriler