Anasayfa » FETÖ’cüler Kılıçdaroğlu’na dokunmamış
FETÖ'de Bugün

FETÖ’cüler Kılıçdaroğlu’na dokunmamış

“Darbe olursa, tankın önüne ilk ben çıkarım.” diyen Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz gecesi İstanbul’a indikten sonra birkaç metredeki tanklar ayrılana kadar VIP’te bekledi. FETÖ mensubu darbecilerin, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu hedef almaması dikkat çekiyor. Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde 15 Temmuz’a “kontrollü darbe” diyerek büyük tepki çekmişti.

12 dakika VIP’te bekledi

İşte dakikası dakikasına o anların hikâyesi:
23.17: Kemal Kılıçdaroğlu  VIP salonuna giriyor ve önce dışarıda bekleyen aracına doğru yöneliyor. Fakat bu esnada VIP nizamiye girişi, darbecilere ait 2 tank tarafından kapatılmış durumda. Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler salona dönüyor.

23.23: CHP Genel Başkanı VIP’te yaklaşık 12 dakika geçirdikten sonra 2 tankın 23.23’te nizamiyeden ayrılması üzerine de 23.30’da VIP’ten çıkıyor.

23.30: Havalimanından ayrılan Kemal Kılıçdaroğlu, bir süre otel arayışında bulunduktan sonra Bakırköy Belediyesi’nin CHP’li Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun evine geçiyor ve sabaha kadar da orada kalıyor.

Nizamiye girişindeki darbeci tanklar, Kılıçdaroğlu’nun VIP’e girişinden 6 dakika sonra ayrılıyor. CHP lideri ve yanındakiler de bu güzergâhtan çıkış yapıyor.

Başkanın evine gitti

Görüntülere göre daha önce “Darbe olursa tankın önüne ilk ben dikilirim” diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, nizamiyede bulunduğunu haber aldığı tankların karşısına geçmekten kaçınıyor. Daha önce 15 Temmuz’da yaşadıklarına ilişkin açıklama yapan Kemal Kılıçdaroğlu uçaktan indiği anda darbeyi haber aldığını, arkadaşının havalimanından ayrılmasının uygun olmayacağını söylediğini belirtmişti.

Kaynak: Sabah

Kategoriler