Anasayfa » FETÖ’cü Zekeriya Öz’ün ByLock mesajları deşifre oldu
FETÖ'de Bugün

FETÖ’cü Zekeriya Öz’ün ByLock mesajları deşifre oldu

 

FETÖ tepe kadrosunun, şifreli haberleşme programı ByLock üzerinde yaptığı mesajlar deşifre ediliyor. Bu mesajlarda, FETÖ’nün firari savcısı Zekeriya Öz’ün yaptığı yazışmalar da yer alıyor. ByLock mesajlarında, teröristbaşından “dayı” diye bahseden Öz, Gürcistan’a kaçıp kendini kurtardıktan sonra Türkiye’de kalanların örgüte sırtını dönmemeleri için onları rüyalarla motive etmeye çalışıyor.

Motivasyon mesajları

29 Eylül 2015 tarihinde Zekeriya Öz, mesajlaştığı bir örgüt üyesiyle de şu rüyayı paylaştı:

“Gece rüyamda namaz kılmak için yer bakıyordum. Yolda bir benzincinin önünde durduk. Yanımızdakiler indi mescidi göremediler. Celil’e ‘Bak.’ dedim. O da indi az sonra geldi, ‘Efendimizi gördüm. Mescidin içinde bekliyordu.’ dedi. Şaşkındı.”

Elebaşı Gülen’in peşinden gidenler üstünmüş

5 Şubat 2016’da ise Öz, başka bir örgüt üyesiyle yaptığı görüşmede yine rüya yalanına sığındı:

“Rüyada kıyamet kopmuştu. Hepimiz mahşere yürüyorduk. Fakat Efendimiz’in ümmetinde, diğer ümmetlere göre farklı bir durum vardı. Peygamberimiz öndeydi, sağında hoca efendi vardı. Efendimiz ümmetine seslenerek şöyle diyordu: ‘Allah hoca efendiye tabi olanları hoca efendi ile birlikte huzuruna çağıracak. Allah hoca efendiyi çok seviyor. Bu sebeple hem ona hem de onun arkasından gidenlere bir üstünlük tanıdı.”

“Balık hafızalı kamuoyu”

Bir örgüt üyesi 21 Ağustos 2015’te Zekeriya Öz’e, şunları yazdı:

“Yok yeni bir şey, gündem iyice değişti. Memleket kan gölü. Notlar çok güzel, ilaç gibi. Unutulmanız güzel, herkes kendi işine gücüne bakıyor. Balık hafızalı kamuoyu unuttu sizin çıkışınızı.”

Kaynak: Türkiye

Kategoriler