Anasayfa » FETÖ’cü yüksek yargı üyesi kasetleri biliyormuş
FETÖ'de Bugün

FETÖ’cü yüksek yargı üyesi kasetleri biliyormuş

FETÖ’nün ele geçirmeye çalıştığı en stratejik kurumlardan biri olan Askeri Yargıtay’da yaşananlar gün yüzüne çıkmaya devam ediyor.

15 Temmuz gecesi ele geçirilen Sıkıyönetim Direktifi’nde, Askeri Yargıtay Başkanlığına ataması yapılacağı anlaşılan eski Askeri Yargıtay Üyesi Haluk Zeybel’in, Deniz Baykal ve MHP’li yöneticilerin mahrem görüntülerinin yayımlandığı kasetlerden haberdar olduğu ortaya çıktı. İddianın sahibi Askeri Yargıtay 1. Daire Üyesi Hulusi Gül oldu.

“Seçime yakın kasetler ortaya çıkacakmış”

Gül’ün savcılık ifadesinde, “Askeri Yargıtay’a sızmayı başaran FETÖ militanları Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk gibi kumpas soruşturmaların yapıldığı süreçte bu soruşturmaları hiç dillerinden düşürmüyor ve Başkanlıkta gündeme getiriyordu. O dönem Tetkik Hakim olan Gül’e göre “FETÖ mensubu üyeler sürekli bu davalarla ilgili basında çıkan haberleri ve bilgileri ve sevinçle konuşuyorlardı.” dedi.

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’la ilgili internette yayınlanan video kaydının ardından Zeybel’in, “Daha pek çok video varmış, seçime yakın bunlarda ortaya çıkacakmış.” dediğini aktaran Gül, “Daha sonra seçime yakın MHP yöneticileri ve milletvekilleri hakkında da video kasetleri yayımlanmaya başladı.” ifadelerini kullandı. Mart 2014’te Askeri Yargıtay Üyesi seçilerek göreve başlayan Gül, “Üyeliğim süresinde yapılan üye seçimlerinde FETÖ mensubu veya onların desteklediklerini bildiğim adayları diğer üyelere de söyleyerek onların listeye girmelerini ve seçilmelerini engellemeye çalışıyordum.” dedi. FETÖ’nün Askeri Yargıtay’ı tümden teslim etmek istediği Haluk Zeybel, 15 Temmuz’un ardından TSK’dan ihraç edildi ve cezaevine gönderildi.

Kaynak: Yeni Şafak

Kategoriler