Anasayfa » FETÖ’cü subaylar Gülen’in yarım bıraktığı köfte için kapışmış
FETÖ'de Bugün

FETÖ’cü subaylar Gülen’in yarım bıraktığı köfte için kapışmış

FETÖ’cü subayların, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in yarım bıraktığı köfteyi yiyebilmek için birbirleriyle kapıştığı ortaya çıktı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca 104 şüpheli hakkında hazırlanan FETÖ’nün GATA’daki yapılanmasına ilişkin iddianamede, GATA’da görevli albayların Gülen’e nasıl biat ettikleri çarpıcı bir örnekle gözler önüne serildi.

İddianamede yer verilen iki ayrı ihbar mektubunda, GATA’ya sızan FETÖ’cülerin elebaşı Gülen’le yedikleri yemekte yaşananlar anlatıldı. Buna göre, GATA Sağlık Hizmetleri Yönetimi Bilim Dalı’nda görevli bir grup, 1996 yılı yaz aylarında Harbiye Askeri Müzesi’nde düzenlenen Askeri Tıp Kongresine katılmak üzere İstanbul’a gitti. Kongre toplantılarının bitmesinin ardından sanıklardan eski Albay Turan F. ve Abdulkadir T.’nin aralarında bulunduğu bazı kişiler, Gülen’le yemek yemek üzere Altunizade’deki FEM dershanesine geçti.

Altunizade’deki FEM’de yemek

İhbarcılardan biri yemekte yaşananları şöyle anlattı:

“Ziyaretçiler salonda beklerken bir süre sonra Gülen beyaz cübbesi ve vaiz sarığıyla salona girdi. Herkes ayağa kalkarak Gülen’in yerleşmesini bekledi ve sonra hep birlikte yere oturduk. Etraf çok kalabalıktı. Gülen kendisine ayrılmış sahne gibi bir yerde koltukta oturuyordu. Etrafında birkaç kişi daha ondan daha düşük düzeyli sandalyedeydi. Geri kalan herkes yerde oturuyordu. Daha sonra 6-8 kişilik yer sofraları oluşturuldu. Turan F., Abdulkadir T. ve ben bize gösterilen yer sofrasına oturduk. Biz yemeğe başlamıştık ki soframıza Fetullah Gülen geldi. Biz ayağa kalkarak ona yer verdik, sıraları sıklaştırdık. Neredeyse benim karşıma düşüyordu.

Yarım bıraktığı köfteyi yeme hırsı

“Hep beraber aynı kaptan İzmir köfte yedik. Gülen bir köfteyi tam yedi, bir köfteyi ise yarım bıraktı. Bir bardak suyun yarısını içti, yarısını bıraktı. Ekmeğin de yine bir kısmını yarım bıraktı. Belki on dakika, belki daha az sofrada bizimle yemek yedi. Daha sonra bize ‘Afiyet olsun.’ diyerek sofradan ayrıldı. O sofradan ayrılır ayrılmaz, Abdulkadir T.’de garip bir telaş başladı. Sofrada Gülen’in hemen yanında oturan tanımadığım genç de öyle bir telaşa atıldı. Abdulkadir T., bir hamlede Gülen’in artık kalan su dolu bardağını ve yarım İzmir köfteyi kaptı. Dualar ve salavatlar çekerek köfteyi yedi ve üzerine suyu içti. Sanki zemzem suyu içiyor gibiydi. Yüzünde kimseye kaptırmadan ele geçirdiği ganimetin hazzı vardı.”

FETÖ elebaşının asker sevgisi

Gördüklerine çok şaşırdığını belirten itirafçı, Turan F.’nin kendisine “Gülen’in kerametine nail olmak için yapıyorlar. Gülen pek fazla yemek yemez. Herkesle de yemeğe oturmaz. Ama askerleri çok seviyor, o yüzden bizim soframıza geldi.” dediğini aktardı. İhbarcı, yemekten ayrılıp orduevine döndükten sonra Gülen’in yanına gittiğinden haberdar olan bazı kişilerin kendisine karşı tavrının olumlu şekilde değiştiğini, bu kişilerin değişik tarihlerde Gülen’den mehdi olarak söz ettiklerini kaydetti.

Kaynak: Milliyet

Kategoriler