Anasayfa » FETÖ’cü SAT komandoları tutuklandı
FETÖ'de Bugün

FETÖ’cü SAT komandoları tutuklandı

15 Temmuz darbe girişiminde aktif rol aldıkları tespit edilen ve yurt dışına kaçmaya çalışırken Edirne’de yakalanan 3 eski SAT komandosu tutuklandı.

Edirne Adliyesine götürülen sanıklar eski üsteğmen Ahmet Çamoğlu ile eski astsubay başçavuşlar Yücel Özcan ve Mustafa Özel, darbe girişimine ilişkin Akıncı Üssü davasını görecek olan Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi heyetine Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden ifade verdi.

Mahkeme heyeti, daha önce haklarında çıkarılmış yakalama kararı bulunan sanıkları, ifadelerinin ardından tutukladı.

Sanıklar, Edirne MİT Bölge Dairesi Başkanlığı ile Edirne Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünün ortak çalışmaları sonucu dün İstanbul-Edirne otobanı yakınında arazide yakalamıştı.

Yanlarında 11 bin lira, 40 bin avro ve 7 bin 105 dolar bulunan sanıkların, ilk beyanlarında FETÖ ile bağlantılarını kabul ettikleri öğrenilmişti.

Asker görünümlü FETÖ’cü teröristler; darbe girişiminden 5 gün önceden haberdar olduklarını, Cumhurbaşkanını kaçırmak üzere Marmaris’e gitmek için yola çıktıklarını fakat kendilerine gelen bir telefonla Akıncı Üssü’ne yöneldiklerini itiraf etmişti.

İstanbul’da, FETÖ’ye ait bir evde saklandıklarını söyleyen FETÖ’cüler, bu evde kendilerini saklayan örgüt abisinin “Her şeyi ayarladım. Edirne üzerinden yurt dışına çıkacaksınız.” dediğini anlattı.

Kaynak: AA

Kategoriler