Anasayfa » FETÖ’cü polisler periyodik olarak Pensilvanya’ya gönderilmiş
FETÖ'de Bugün

FETÖ’cü polisler periyodik olarak Pensilvanya’ya gönderilmiş

FETÖ’ye bağlılığı en üst düzeydeki polislerin, elebaşı Gülen’i korumak için dörderli gruplar halinde periyodik olarak Pensilvanya’ya gönderildiği belirlendi.

İzmir Cumhuriyet Savcısı Ayhan Yılmaz tarafından FETÖ’nün emniyet yapılanmasına yönelik hazırlanan ve 17. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, FETÖ’nün emniyet teşkilatındaki yapılanmasında Türkiye’yi 6 büyük bölgeye ayırdığı, büyük bölgelerden sorumlu kişinin “genel müdür” olarak anıldığını, bunun hemen altında “genel sekreter”, sonra “danışman”, sonra “il müdürü”, sonra “rehber” gibi sıfatların yer aldığı anlatıldı.

İddianamede, “genel sekreter” olarak anılan kişinin, “lise öğrencisi” diye adlandırılan polis memurlarından “Sayısal-A” olarak kodlanan örgüte bağlılığı en üst düzeyde polis memurlarını seçerek örgüt elebaşı Fetullah Gülen’in kalmış olduğu ABD’nin Pensilvanya eyaletine göndermekle görevli olduğu vurgulandı.

Bu polislerin periyodik olarak 17-25 Aralık sürecinden önce iki ayda bir, sonrasında ise üç ayda bir dörderli gruplar halinde örgüt elebaşı Gülen’in kalmış olduğu ABD’nin Pensilvanya eyaletindeki ikametinin korunması ve bu şahsa yakın koruma yapılması için görevlendirildikleri ifade edilen iddianamede, polislerin kalacakları süre zarfı kadar ücretsiz izne ayrılmalarının sağlandığı, bu kişilerin ailelerine ise devletten aldığı para miktarı kadar maaş ödemesinin de yine örgüt tarafından “genel sekreter” olarak anılan kişi aracılığıyla yapıldığı kaydedildi.

Kaynak: AA

Kategoriler