Anasayfa » FETÖ’cü polis müdürünün ByLock mesajında ‘HDP’ye destek’ çıktı
FETÖ'de Bugün

FETÖ’cü polis müdürünün ByLock mesajında ‘HDP’ye destek’ çıktı

FETÖ’cü Emniyet Müdürü Yasin Topçu’nun ByLock mesajı, örgütün 7 Haziran seçimlerinde HDP’yi desteklediğini açığa çıkardı.

17 Aralık darbe girişiminde etkin rol oynayan dönemin İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Yasin Topçu’nun ByLock yazışmalarına ulaşıldı. Topçu, ByLock yazışmalarında HDP’ye oy vereceğini belirtiyor.

FETÖ’nün desteği HDP’ye

Yasin Topçu’nun FETÖ imamlarından H.D. ile 29 Mayıs 2015’te gerçekleştirdiği ByLock yazışmasının konusunun “Can Dündar” olduğu görülüyor. Yasin Topçu, Cumhuriyet’te yayımlanan MİT tırlarına ilişkin ihanet haberine olan sevincini, “Gece süper gitti haber. Can Dündar yurt dışından onayı almadan o haberi yapar mı?” diyerek dile getiriyor.

Aynı gün, 7 Haziran seçimleriyle ilgili de yazışan Topçu, “HE (Hoca Efendi), tüm birimlerin ‘abi’lerini kaç aydır yanında tutuyor. Ne olacak, biz de meraktayız. 276’yı Allah’ın izniyle bulamayacak. HDP, bağımsızların olduğu yerlerin dışında bizim desteğimizi alacak.” ifadelerini kullanıyor.

17 Aralık’tan sonra deşifre olan ve meslekten ihraç edilen Yasin Topçu’nun, örgütten her ay 3 bin lira maaş aldığı da ortaya çıkmıştı.

Yasin Topçu, 17 Aralık darbe girişiminden tam iki sene sonra 17 Aralık 2015 günü ise tutuklanmıştı.

Kaynak: Sabah

Kategoriler