Anasayfa » FETÖ’cü polis amirinden “tanklara sıkmayın” talimatı
FETÖ'de Bugün

FETÖ’cü polis amirinden “tanklara sıkmayın” talimatı

Denizli’de FETÖ’nün emniyet ayağına yönelik davada dinlenen gizli tanık “Mücahit”, 15 Temmuz gecesi Komiser Yardımcısı Nail Siviş’in, “Darbeciler gelirse selam durup buyurun diyeceğiz. Tanklar gelirse sakın sıkmayın.” talimatı verdiğini belirtti.

Denizli 3. Ağır Ceza Mahkemesince Denizli Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki salonda görülen davada, 32’si tutuklu 44 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile sesi değiştirilerek ifadesine başvurulan gizli tanık “Mücahit”, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi saat 23.00 sıralarında Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde toplandıklarını, personele silah dağıtıldığını ve beklemeye başladıklarını anlattı.

Vali ve emniyet müdürünün de Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde toplantı halinde olduğunu ifade eden gizli tanık “Mücahit”, tutuklu sanık Nail Siviş ile aralarında geçen diyaloğu şu sözlerle aktardı:

“Ne yapacağımıza dair hiçbir fikrimiz yoktu. Komiser Yardımcısı Nail Siviş’e ‘Komiserim darbeciler gelirse ne yapacağız?’ diye sorduk. Bize büyük bir soğukkanlılıkla ve alaycı bir şekilde ‘Darbeciler gelirse selam duracağız. Tanklar gelirse sakın sıkmayın.’ dedi. Biz tedirginken kendisi çok rahattı. Bunu etrafımızdaki herkes duydu.”

Gizli tanık “Kafkas” ise Çivril Emniyet Amirliğindeki personelin birçoğunu tanıdığını vurgulayarak, “Komiser Yardımcısı Önder Uzun’un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı televizyonda gördüğünde ‘Senin de zamanın gelecek’ dediğini duydum.” dedi.

Kaynak: AA

Kategoriler