Anasayfa » FETÖ’cü pilotlar Ankara’yı haritadan silmeyi planlamış
FETÖ'de Bugün

FETÖ’cü pilotlar Ankara’yı haritadan silmeyi planlamış

Darbe girişiminin merkezi olan Akıncı Üssü’nde, 8 akıllı “Kandil” bombasının uçaklara yüklenmeye hazır şekilde bulunduğu öğrenildi.

Bombaların yanı sıra darbenin planlandığı odada “Kandil” bombalarının atılacağı noktaları işaretli gösteren bir Ankara haritası da ele geçirildi. FETÖ’cü hainler planladıkları gibi darbeyi geç vakitte yapabilseydi Ankara’yı kana bulayacaklardı.

Özel Harekât katliam planını bozdu

Darbe girişimini Akıncı Üssü’nden yöneten FETÖ’cülerin oyununu, Özel Harekât polisinin o geceki kritik operasyonu bozdu. Ankara semalarında uçan 15 F-16 uçağı, 13 kritik noktaya her biri 500 kiloluk 13 bomba attı. F-16’ların Akıncı’dan yakıt ikmali yaptığı belirlendi ve yakıt deposu bombalanarak 7 bin ton yakıt imha edildi.

O gece Akıncı Üssü’nde çok sayıda Kobra ve Atak helikopteri vardı. Bunların ve havadaki F-16’ların iniş ve kalkışını önlemek için pist bombalandı. Polis bombalanan pistte rampa üzerine çıkarılmış, uçaklara yüklenmeye hazır, Kandil’de teröristleri bombalamak için kullanılan lazer güdümlü, sığınak patlatıcı 8 akıllı bomba ele geçirdi. Hainler darbeyi planladıklar gibi sabaha karşı yapsaydı terörle mücadeleye tahsis edilen bombalar başkenti kana bulayacaktı.

Bombalanacak noktaları gösteren harita bulundu

Sabaha karşı darbecilerin kullandığı odaya giren Özel Harekât; burada atama listeleri, darbeci Tuğgeneral Mehmet Partigöç’ün şapkası ile silah, mühimmat, telsiz ve haritalar ele geçirildi. Haritalar üzerinde yapılan incelemede darbecilerin, bombalanacak merkezleri çembere aldıkları, bombalanacak alanların açık koordinatlarını ve hangi F-16 tarafından müdahale edileceğini yazdıkları tespit edildi.

Kaynak: Sabah

Kategoriler