Anasayfa » FETÖ’cü öğretmen ByLock’ta darbe mesajı vermiş
FETÖ'de Bugün

FETÖ’cü öğretmen ByLock’ta darbe mesajı vermiş

Ardahan’da hakkında 5 yıldan 15 yıla kadar hapis talep edilen FETÖ’cü eski öğretmen Ender Gül’ün ByLock mesajları ortaya çıktı.

Ardahan Cumhuriyet Başsavcılığınca “silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan Ender Gül hakkında hazırlanan iddianame Ardahan Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

Çarpıcı detaylara ve delillere yer verilen davanın iddianamesinde, Gül’ün 2015-2016 yıllarında 155728 numaralı ByLock kullanıcısı olduğunun tespit edildiği aktarılarak Gül’ün ByLock mesajlaşmalarındaki dikkati çekici konuşmalarına yer verildi.

Mesajlaşmalarda Gül’ün, örgüt üyelerini tedbirli olmaları konusunda özellikle uyarıp bilgilendirdiği anlatılan iddianamede, sanığın ayrıca sözde görüldüğünü iddia ettiği rüyaları örgüt üyeleriyle paylaştığına işaret edildi.

“100 yıllık bir filmin finalindeyiz”

Gül’ün 1 Ocak 2016’daki ByLock mesajında, örgütün finalde olduğunu belirterek şu ifadeleri kullanması dikkati çekiyor:

“1-Pakraduniler, 2-Dönmeler, 3-Persler hepsini aleyhimize ittifak ettirdiler. Ama 100 yıllık bir filmin finalindeyiz. Finalde Allah’ın size biçmiş olduğu role bakın, finale yakışır duruş sergileyin. Bu süreç (yaz sonu itibariyle) BİTTİ. Artık ihtimal faslındayız. Hele bir de tutuklananların derecesini bilseydiniz kendinizi tutuklatmak için gider kendinizi ihbar ederdiniz. Ama zalimin işini kolaylaştırmak Cenabıhak’ka terbiyesizlik sayılır.”

Mesajlarında ByLock kullanıcılarını da uyaran Ender Gül’un, ByLock’ta isimlerin hiçbir zaman gerçek isim olarak yazılmaması uyarısında bulunduğu gözlendi.

Gül, bir ByLock mesajında örgüt üyelerine “Herkes kendi anlayacağı şekilde yazsın. Ele geçme durumunda kimseye ulaşılmasın. Çok önemli, hemen düzeltelim.” şeklinde uyarıda bulunuyor.

‘Bahar’ mesajıyla darbe iması

İddianamede, ByLock mesajında sözde Diyarbakır’da bir esnafın gördüğü rüyayı paylaştığı, darbe iması içeren şu mesajı aktarıldı:

“Diyarbakır’da vazifeli esnaf, hoca, talebe vb. epeyce geniş bir kalabalıkta, çok güzel yemyeşil bir alanda toplanmış muhabbet ediyoruz. Sonra alana nuraniyeti gözleri kamaştıran birkaç zat gelir. Bize, ‘Neler yapıyorsunuz?’ diye sorarlar. Biz de ‘Diyarbakır’da vazifeli kişileriz.’ diye cevap veriyoruz. Ardından daha dikkatli bakınca o nurani heyetin içinde Üstat Hz. de var. Bana, hangi yıla girdiğimizi soruyor. Ben de, ‘Efendim 2016’ya yeni girdik.’ deyince gayet latifeli bir tarzda ‘Desenize bahara çok az kaldı.’ diye cevap veriyor. ‘Az daha dayanın, bahar gerçekten çok yaklaştı.’ şeklinde topluluğa hitap ediyor. Ve hepimiz onun hem huzurlu hem de çok sevinçli olduğunu görüyoruz. Rabbimizden ümidimiz bu baharın hem şehrimizde hem ülkemizde hem de Alem-i İslam’da en güzel şekilde yaşanıp hissedilmesidir.”

‘Rüyaya giren şehit’ hikayesiyle bağış talebi

Mesajlarında örgütün yurtlarına yardım sağlamaya çalıştığına ve Çanakkale’de de yaşandığı iddia edilen bir hadiseden bahsettiğine işaret edilen Gül’ün bir başka mesajında ise şu ifadeler dikkati çekti:

“Yurdun bulunduğu sokak başında oturan 65 yaşlarında bir amca yurda gelir. ‘Benim bir evladım vardı, askere gönderdik. İki ay sonra da Mardin’de şehit düştü. Evlilik ve iş için 100 bin lira biriktirmiştik. Oğlumuzun hayrı için 4 bin lirasını ihtiyaç sahiplerine dağıttık. Dün gece oğlumu rüyamda gördüm. ‘Baba’ dedi, ‘Kalan 96 bin lirasını başka yere verme. Bizim sokakta bulunan yurda götür. Asıl makbule geçen hayır yeri orasıdır. Hoca efendinin talebelerine şehitler bile gıpta ediyor. Onların makamına kimse çıkamıyor.’ dedi ve parayı yurt görevlisine verdi.”

Örgüt mensuplarına polise yakalanmamaları için uyarı

Mesajında gelinen nokta itibarıyla bazı illerinin gezi güzergahı olmamasını isteyen Gül, şu ifadeleri kullandı:

“Gelinen durum itibariyle ilgili arkadaşlarımız bizimle alakalı pek çok dikkat ve uyarı sıraladılar. Ayrıca İzmir, Manisa, Balıkesir ve Uşak illerinin gezi güzergahı olmamasını belirttiler. Gelenlerin fişlenme, görüntülenme riski çok yüksek. Biz misafirlerimizin zarar görmemesi için ev sahibi bizlerin arkadaşlarımıza izah zorluğumuz açısından bu notun bütün ilgili arkadaşlarımıza ulaşması istirhamımız. Muhabbetlerimle, Rabbim hizmetimizi, bizleri muhafaza etsin.”

Kaynak: AA

Kategoriler