Anasayfa » FETÖ’cü Nazlı Ilıcak KKTC vatandaşlığından çıkarılıyor
FETÖ'de Bugün

FETÖ’cü Nazlı Ilıcak KKTC vatandaşlığından çıkarılıyor

FETÖ’nün medya yapılanması davasında tutuklu yargılanan Nazlı Ilıcak’ın KKTC vatandaşlığından çıkarılacağı öğrenildi.

1995 yılında KKTC vatandaşlığına kabul edilen Ilıcak, 24 Nisan 2004 tarihinde gerçekleşen Annan Planı ile ilgili referandum öncesinde şu açıklamalarda bulunmuştu:

“1995 yılında Girne’de Bellapais dedikleri bir manastırın yanında, eskiden ev olan bir lokantada yemek yedim. Adı ‘Abbey House’ olan bu lokantayı İngiliz eş cinsel bir çift işletiyordu ve KKTC’den ayrılacakları için lokantayı devretmek istiyorlardı. Fiyatı da Türkiye’ye göre daha düşük olduğu için burayı ev olarak satın aldım. İkametgâhım olunca vatandaşlık için de başvurdum ve kabul edildim. Muhtara seçmen kaydını yaptırdım, referandumda da Kıbrıs’ta olacağım ve oyunu kullanacağım. Kıbrıs’ın AB’ye girmesini olumlu bulduğum için oyum ‘evet’ olacak.”

FETÖ KKTC’deki evi karargâh olarak kullanmış

Nazlı Ilıcak’ın sahibi olduğu ev, FETÖ’nün KKTC yapılanmasının karargâhı olarak kullanıldı. Bu evde Türkiye’den gelen FETÖ mensubu yüksek rütbeli polis subayları ile KKTC polisinde görev yapan bazı polis subayları toplantılar yaptığı polis kayıtlarına geçti.

FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz akşamı gerçekleştirdiği darbe kalkışmasından sonra ise evin tamamen boşaltığı belirtildi.

Kaynak: Sabah

Kategoriler