Anasayfa » FETÖ’cü Mustafa Yeşil İsrail Büyükelçisi ile görüşmüş
FETÖ'de Bugün

FETÖ’cü Mustafa Yeşil İsrail Büyükelçisi ile görüşmüş

FETÖ’nün tepe kadrosunda yer alan Mustafa Yeşil’in, 17 Aralık darbe girişiminden hemen sonra İsrail Büyükelçisi ile görüştüğü ortaya çıktı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, “FETÖ üyesi olduğu” gerekçesiyle tutuklanan avukat Zeki Demir hakkındaki soruşturmayı tamamladı. Başsavcılık, ByLock kullanıcısı olduğu belirlenen Demir hakkında “silahlı terör örgütü üyesi olmak” suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

Başsavcılığın hazırladığı iddianamede ifadesi yer alan Demir, Mehmet Yusuf Burak ile ortak olduğu Mizan Hukuk Bürosu’nda eski Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil ile İsrail Büyükelçisi’nin 2014 yılı başlarında gizli bir görüşme yaptığını söyledi.

Bürosunda FETÖ’nün Doğan Holding ile ilişkisinden MİT tırları operasyonuna kadar birçok görüşmeye tanık olduğunu anlatan Demir, Van depreminden sonra Kimse Yok Mu Derneğinin topladığı büyük miktardaki yardımların da FETÖ’ye aktarıldığını belirtti. Ortağı Mehmet Yusuf Burak’ı suçlayan Demir, FETÖ ile onun irtibatlı olduğunu, ByLock’u da telefonuna onun yüklediğini savundu.

Van depremzedeleri için toplanan paralar hortumlamışlar

Zeki Demir’in itirafları şu şekilde:

“Van depreminden sonra Kimse Yok Mu Derneği tarafından toplanan büyük çaplı yardımlardan elde edilen gelir, depremzedelerden ziyade o bölgede çalışan FETÖ görevlilerine gitti. FETÖ okullarındaki öğretmenlerin maaşları ödendi. Bu bilgileri derneğin Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Demirci’den duydum.

FETÖ yöneticisi ile İsrail Büyükelçisi görüşmüş

Önemli bir görüşmeye şahit olduğunu ifade eden Demir, “2014 yılında ortağım Mehmet Yusuf Burak beni toplantı odasına aldı. İçeride, Gazeteci ve Yazarlar Vakfı Mustafa Yeşil ile İsrail Büyükelçisi’nin görüştüklerini söyledi.” dedi.

MİT tırları kumpasına da değinen Demir, “FETÖ’nün Kırım sorumlusu Sait Yıldız’ın MİT tırlarının durdurulması hadisesini cemaatin yapıp yapmadığını sordum. Bana ‘Bizim arkadaşlar MİT tırlarına müdahale etme kararını aldılar.’ dedi.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Sabah

Kategoriler