Anasayfa » FETÖ’cü Mehmet Gündem Yunanistan’a kaçarken yakalandı
FETÖ'de Bugün

FETÖ’cü Mehmet Gündem Yunanistan’a kaçarken yakalandı

fetocu-mehmet-gundem-antalya
FETÖ'cü Mehmet Gündem

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensuplarının Yunanistan‘a kaçma girişimleri devam ediyor. Edirne’den yasa dışı yollarla Yunanistan’a firar etmeye çalışan 20 terörist yakalandı. Yunanistan’a girmek isterken sınır polisi tarafından geri itilen şüphelilerin yakalanmasıyla, terör örgütlerinin iş birliği deşifre oldu. Şüphelilerden; 16’sının FETÖ mensubu, 2’sinin PKK, 1’inin MLKP, 1’inin de DHKP-C’li olduğu belirlendi. 2 FETÖ mensubunun aranması olduğu, birçoğunun da dosyasının istinafta onama beklediği kaydedildi. Yakalanan şahıslar arasında, daha önce FETÖ elebaşıyla beraber geçirdiği 11 günü kitap haline getirerek yayınlayan Mehmet Gündem de yer aldı. Eşiyle beraber kaçmaya çalışan Değerli, tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

fetocu-mehmet-gundem-antalya
FETÖ’cü Mehmet Gündem

Hakkında yurt dışına çıkış yasağı bulunuyordu

Edirne’nin Enez ilçesinde Jandarma ekipleri, gece yurt dışına yasa dışı yollarla 6 kişinin kaçacağına dair ihbar aldı. İhbar üzerine harekete geçen ekipler, Yeni Mahalle bölgesinde pusuya yattı. Gece 01.30 sıralarında yola çıkan 1’i kadın 7 kişi, düzenlenen operasyonla yakalandı. Aralarında bir avukatın da bulunduğu bilgisine yer verildi. Yasa dışı yollarla Yunanistan‘a firar etmek isteyen FETÖ’cü Mehmet Gündem ile beraber eşi Mine Gündem de yer aldı. FETÖ‘nün medya yapılanmasının önemli isimlerinden Gündem hakkında yurt dışına çıkış yasağı bulunuyordu. Gündem, Edirne’nin Enez ilçesinde gece pusu kuran Jandarma tarafından yakalandı. Böylece FETÖ’cülerin en sık kaçtığı noktalardan olan Yunanistan’a firar etme planı suya düştü.

FETÖ’cü Mehmet Gündem kimdir?

Mehmet Gündem, Fetullahçı Terör Örgütü’nün kapatılan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı üyesiydi. FETÖ’cü Mehmet Gündem, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de aralarında bulunduğu birçok siyasetçinin biyografisini yazmıştı. FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile geçirdiği günleri de kitaplaştıran Gündem, 1 Kasım 2017 tarihinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kapatılan Gazeteci ve Yazarlar Vakfı’nın yönetici, üye ve çalışanlarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınmıştı. “Silahlı terör örgütü üyeliği” suçundan 6 yıl 10 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmıştı. Bir süre cezaevinde kalan Gündem hakkında yurt dışına çıkış yasağı bulunuyordu. Gündem’in aldığı ceza dosyasının istinafta olduğu kaydedildi.

KAYNAK: SABAH

Kategoriler