Anasayfa » FETÖ’cü hekimden örgüt faaliyetlerine ‘denizaltı’ benzetmesi
FETÖ'de Bugün

FETÖ’cü hekimden örgüt faaliyetlerine ‘denizaltı’ benzetmesi

Kırklareli’nde Fetullahçı Terör Örgütü üyesi olma suçundan hapis cezası alan uzman doktor Koray Çelebi’nin, ByLock mesajlarında örgütsel faaliyetler için “denizaltı” benzetmesi yaptığı ortaya çıktı.

Kırklareli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde FETÖ kapsamında yargılanan eski hekim Koray Çelebi, “silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Dava dosyasında, Çelebi’nin devlet hastanelerine örgüt üyelerini yerleştirmek için ByLock üzerinden yaptığı yazışmalar yer aldı.

Çelebi’nin “acil ve önemli uyarı” şeklinde örgüt üyelerine gönderdiği bir mesajda, tedbirlerin üst düzeye çıkarılmasını istediği anlaşıldı.

Bellek içerisindeki bilgilerin mühendislere verilerek hemen harici belleklerin kırılması gerektiğini aktaran Çelebi’nin gizli mesajında, ”Bu bir ay tedbiri en üst düzeyde tutalım. Tedbir korkaklık değil, hizmettir. Ama bu bizi asla yavaşlatmasın. Boğazdan geçen denizaltılar gibi sessiz, görünmez, hızlı, güçlü ve durmadan yolumuza devam ediyoruz.” ifadelerini kullandığı belirlendi.

Kaynak: AA

Kategoriler