Anasayfa » FETÖ’cü hâkim ve savcıların eş siparişi ByLock’ta deşifre oldu
FETÖ'de Bugün

FETÖ’cü hâkim ve savcıların eş siparişi ByLock’ta deşifre oldu

FETÖ mensupları içinde hâkim ve savcıların da bulunduğu ve ByLock’ta kurulan “LOVE” isimli gruptaki iğrenç yazışmalar deşifre oldu. İtirafçı olan bir kişinin telefonundan mesajlara ulaşıldı ve “Akif Bey çok seçici, ten rengi beyaz olsun, boyu 165’ten yukarı, güzel olsun” gibi açıklamalar dikkat çekti.

FETÖ’nün itirafçısı olan izdivaç sorumlusu Serkan K’nin ByLock’ta ‘LOVE’ isimli bir grup kurduğu ve aralarında eski hâkim ve savcıların da bulunduğu üyelerinin ‘eş siparişi’ verdiği ortaya çıktı. Ankara‘daki bir izdivaç toplantısındaki “Akif bey çok seçici bir arkadaş. Teni beyaz, boyu 1.65’ten yukarı, Zonguldaklı olacak” notu ise dikkat çekti.

21. Ağır Ceza Mahkemesi’ne açılan davada FETÖ sanıklarına yönelik hazırlanan iddianame kabul edildi.

Hürriyet’ten Mesut Hasan Benli’nin haberine göre; iddianamede şüphelinin ByLock yazışmalarına da yer verildi. Serkan K’nın “LOVE” isimli grubun kurucusu olduğu, grup katılımcıları arasında eski hâkim ve savcıların da bulunduğu belirtildi. Serkan K’nin ByLock mesajlarında “Akif Bey çok seçici bir arkadaş. Ten rengi beyaz olacak, boyu 165’ten yukarı, memleketi Zonguldak civarı olacak, güzel olacak gibi…” şeklinde yazışmalar tespit edildi.

 

Kaynak: Haberler

Kategoriler