Anasayfa » FETÖ’cü general Türk solunu suçladı
FETÖ'de Bugün

FETÖ’cü general Türk solunu suçladı

Cumhurbaşkanına suikast girişimini yöneten FETÖ’cü general Türk solunu suçladı: “Bize yapılanlara ses çıkarmıyorlar.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik düzenlenen suikast girişimini organize eden eski Tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş, Akıncı Üssü davasında savunma yaptı.

“Türk solu çok kötü bir sınav veriyor”

Muğla ve Ankara’da yargılandığı davalarda duruşma salonunda kendilerine yönelik hakaret edilmesine mahkemenin ve savcıların göz yumduğunu ileri süren Sönmezateş, “Bize sürekli küfür ediliyor. Bize yapılanlara hiç ses çıkmıyor. Bize işkence, hakaret serbest. Bu süreçten herkes gibi ailemiz ve çocuklarımız da nasibini alıyor. Bu dönemde Türk solu çok kötü bir sınav veriyor. Kendilerine yapılan haksızlıklara ses çıkarıyorlar ama başkasına yapılanı görmüyorlar.” dedi.

Duruşma salonu karıştı

Sanığın bu sözü üzerine müşteki sıralarında oturan bir kişi, “Darbenin sağla solla ne alakası var?” diye bağırdı. Bu söze karşılık sanıklardan biri “Kes sesini.” karşılığını verdi. Sanığın bu tepkisi üzerine müşteki sıralarında oturanlar ayağa kalkarak sanıklara yönelik sinkaflı sözler söyledi. Sanıkların da karşılık vermesi üzerine bir anda salon karıştı. Küfür eden müşteki yakınları ile ayağa kalkarak karşılık veren sanıklar Mahkeme Başkanı Selfet Giray’ın talimatıyla salondan çıkartıldı. Mahkeme Başkanı’nın sessizliği sağlamasının ardından Sönmezateş’in savunmasına devam edildi.

Kaynak: Sabah

Kategoriler