Anasayfa » FETÖ’cü firari emniyet müdürleri Etimesgut’taki hücre evinde yakalandı
FETÖ'de Bugün

FETÖ’cü firari emniyet müdürleri Etimesgut’taki hücre evinde yakalandı

Fetullahçı Terör Örgütü mensubu iki firari emniyet müdürü Ankara’da saklandıkları hücre evinde yakalandılar.

Ankara’nın Etimesgut ilçesinde düzenlenen operasyon ile yakalan firari emniyet müdürlerinin Cemil Ceylan ile Hüsrev Salmaner olduğu açıklandı.

Terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen’in, örgütün emniyetteki üst düzey yapılanmasında gelecek vadeden kişiler olarak gördüğü “altın çocuklar” arasında bulunduğu belirtilen, örgütün haberleşme programı ByLock’u kullanan ve birçok dosyadan arama kayıtları bulunan 2010-2014 yılları arasında Kilis ve Edirne Emniyet Müdürlüğü yapan Cemil Ceylan ile 2011-2014 yılları arasında Artvin İl Emniyet Müdürlüğü yapan Hüsrev Salmaner Etimesgut ilçesindeki “gaybubet” adı verilen örgüte ait hücre evinde yakalandı.

Şüphelilerin yakalandıkları yüksek güvenlikli rezidans binasındaki daireyi, örgütsel hizmetlerde ve örgütsel kararlar alınması gibi işlemlerde kullandıkları, mecbur kalmadıkları sürece dışarı çıkmadıkları ve dışarı çıktıklarında da kılık, kıyafet ve eşkallerini değiştirerek tanınmamaya çalıştıkları tespit edildi.

Firari FETÖ mensuplarının, ayrıca gaybubet evinin deşifre olmaması için aileleri ve örgüt mensuplarıyla görüşmelerde, kiraladıkları gaybubet evine yakın konumda olan başka bir daireyi kullandıkları belirlendi.

Şüphelilerin iki adresine yapılan eş zamanlı operasyonda çok sayıda örgütsel doküman, bilgisayar ve cep telefonu ele geçirildi.

Cemil Ceylan kimdir?

Firari FETÖ’cü Cemil Ceylan Edirne İl Emniyet Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığında Daire Başkan Yardımcılığı gibi görevlerde bulunmuştu.

Cemil Ceylan’ın ismi Batman İstihbarat Şube Müdürü olduğunda Cevzet Sosyal cinayetinde de geçmişti. Ceylan’ın eşinin Edirne’de polis eşlerine “sizin ne konuştuğunuzu biliyorum. ” sözleriyle baskı yaptığı da ortaya çıkmıştı.

Hüsrev Salmener kimdir? 

ABD’de Polis Akademisi, Harp Akademileri ve Milli Güvenlik Akademisinde mezun olup, Polis Akademilerinde görev yapan firari FETÖ’cü Hüsrev Salmaner, Kosova ve Filistin’de uluslararası görevlere gönderilmişti. Artvin İl Emniyet Müdürü iken görevden alınan Salmaner’in polislerin görevlerine dair iki kitabı da bulunuyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı

 

Kategoriler