Anasayfa » FETÖ’cü emniyet müdürünün eşi tutuklandı
FETÖ'de Bugün

FETÖ’cü emniyet müdürünün eşi tutuklandı

FETÖ tutuklusu eski Emniyet Müdürü Anadolu Atayün’ün Yunanistan’a kaçarken yakalanan eşi tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, FETÖ üyeliğinden tutuklu yargılanan Anadolu Atayün’ün eşi B.A. ve oğlu B.S.A. ile Bursa’da görev yaparken FETÖ üyeliğinden ihraç edilen eski doktor H.A. ve eşi S.A.’nın emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Atayün’ün eşi B.A.’nın ve oğlu B.S.A.’nın Konya’dan karayolu ile Fethiye ilçesine geldiği, burada gün boyu vakit geçirdikten sonra Bursa’da görev yaparken FETÖ üyeliğinden ihraç edilen eski doktor H.A. ve eşi S.A. ile buluşarak bota bindikleri öğrenildi. Atayün’ün eşi ve oğlunun emniyette susma hakkını kullandıkları aktarıldı.

Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi.

Adliyeye sevk edilen zanlılardan Atayün’ün eşi B.A. ile Bursa’da görev yaparken FETÖ üyeliğinden ihraç edilen eski doktor M.A. ve bot kaptanı H.A. tutuklandı. Atayün’ün oğlu B.S.A. ve S.A. adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Şüphelilerden Atayün’ün eşi B.A’da örgütün şifreli haberleşme programı ByLock tespit edilmişti.

Kaynak: AA

Kategoriler