Anasayfa » FETÖ’cü başhekim PKK’lı teröristlere ilaç göndermiş
FETÖ'de Bugün

FETÖ’cü başhekim PKK’lı teröristlere ilaç göndermiş

Eski Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimi Sait Alan’ın PKK’lılara ilaç yolladığı ortaya çıktı.

FETÖ’nün Dicle Üniversitesinde kadrolaşmasını sağlayan Sait Alan hakkında 10 yıl hapis cezası talep edildi.

Diyarbakır Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, rektör adayı olduğu dönemde Sait Alan’ın üniversitede FETÖ yapılanmasını temizleyeceğine dair röportajlar vermesine rağmen tam aksi yönde hareket ettiğine yer verildi.

Alan’ın her iki çocuğunu 2016 eğitim ve öğretim yılı sonuna kadar FETÖ’nün eğitim kurumlarına gönderdiği ve Bank Asya’da hesabının olduğuna da dikkat çekildi. Alan’ın 15 Temmuz darbe girişiminden bir hafta sonra açığa alındığı ve 3 ay sonra da ihraç edildiği kaydedildi.

“Hem FETÖ hem de PKK terör örgütü ile irtibatlı”

İddinamade ayrıca “Aydınlık” kod adlı gizli tanığın çarpıcı ifadelerine de yer verildi:

“Akademisyenlerin çoğunluğu FETÖ üyesiydi. Üniversiteye alınacak akademik personel için ilanlar kişiye özel hazırlanıyordu. Kadroya alınacak FETÖ’cünün özellikleri yazılarak başka kişilerin müracaatı engelleniyordu. Başhekim Sait Alan, FETÖ’nün para kasası ve perde arkasındaki en önemli kilit adamı olan eski Rektör Yardımcısı Aytekin Sır’ın talimatlarını yerine getiriyordu. Sait Alan hem FETÖ hem de PKK terör örgütü ile irtibatlıdır. PKK’ya yakınlığıyla tanınan sendikanın emirlerini uygulardı. iki kız kardeşini de üniversitede istihdam etti.”

“Tıbbi malzemeler PKK’lı teröristlere gönderildi”

Dicle Üniversitesi’nde görevli bir tanık ise ifadesinde Sait Alan’ın eşi Bircan Alan’ın FETÖ ablası olduğunu açıklayan gizli tanık şöyle devam etti:

“Ameliyathane ve acilde bulunan tıbbi malzemeler, Sur’daki operasyonlar devam ettiği sırada PKK’lı teröristlere gönderildi. Alan ve yardımcıları, bu açığın fark edilmemesi için de ilaçların son kullanma tarihleri geçtiği için imha edildiği şeklinde tutanak tuttu. Sur operasyonlarını protesto etmek maksadıyla hastanede iş yavaşlatma eylemi yapıldı.”

Kaynak: Sabah

Kategoriler