Anasayfa » FETÖ’cü avukat ByLock’u mesleki saikle yüklemiş
FETÖ'de Bugün

FETÖ’cü avukat ByLock’u mesleki saikle yüklemiş

Adana’da FETÖ’ye yönelik sürdürülen soruşturması kapsamında, haklarında 7,5 yıldan 25 yıla kadar hapis cezası istenen 25’i tutuklu 120 sanığın yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

Sanıklardan Ruhi Hallaçoğlu savunmasında, terör örgütünün hiyerarşisinde yer almadığını ancak avukatlık mesleğinden dolayı kapatılan Burç Okullarına ait davalara baktığını söyledi.

Hallaçoğlu, şöyle devam etti:

“ByLock programını cep telefonuma yükledim. Bu programı mesleki sebeplerden dolayı indirdim. Ben ByLock’u evrak temini için mesleki saikle yükledim. Bu programdan bana veri geldi. Tam çalışma sistemini bilmiyorum. Burç okulları bize iyi paralar kazandırdı. Sonradan bu programı sildim. Burç Okulları Halkla İlişkiler Müdürü bana bu programın kullanılması için bilgiler verdi. Şu an tam olarak bilmiyorum ve hatırlamıyorum. Burç Okullarının bu süreçte idari kadrosu hükümet aleyhine bir takım paylaşımlarda bulunuyormuş. Whatsapp programını kullanmamalarının sebebini, ‘Hükümet aleyhine paylaşımlar geliyor, buradan konuşmayalım.’ diye açıkladılar. Prensip kararı alarak Whatsapp programını kullanmadılar. Tahliyemi talep ediyorum.”

Kaynak: Star

Kategoriler