Anasayfa » FETÖ’cü Atalay Demirci tahliye edildi
FETÖ'de Bugün

FETÖ’cü Atalay Demirci tahliye edildi

15 Temmuz darbe girişiminin ardından hakkından açılan FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Atalay Demirci, adli kontrol şartıyla tahliye edildi.

Atalay Demirci, çıkarıldığı mahkemede örgüt bağlantıları hakkında bilgiler verdi. Örgütle ilk kez 2002 yılında Dünya Radyo’da çalıştığı dönemde temas ettiğini belirtti. Demirci, örgütle ilk temasını “Vefa” kod adlı Muhammed Yusuf Kulaksız isimli şahıs vasıtasıyla kurduğunu kaydetti. Atalay Demirci, 2005 yılı itibari ile örgüt sohbetlerini katıldığını belirtti.

Pensilvanya’da gösteri yapmış

2006 yılında çıktığı ABD turnesinde FETÖ elebaşı Gülen’i ziyaret etmek için Pensilvanya’ya gittiği bildiren Demirci, burada Gülen’e özel bir gösteri yaptığını da söyledi. Demirci, gösteri için para talep ettiğini ancak “Fetullah Gülen’i ziyaret etmenin manevi hazzı” gerekçesiyle kendisine ücret ödenmediğini kaydetti.

Gösterinin ardından örgütle arasında çıkan maddi ihtilaftan dolayı dışlandığını belirtti. Demirci, 2013 yılında popüler olmasından sonra örgütün kendisiyle tekrar temas kurduğunu söyledi.

FETÖ’cülerle yazışmaları deşifre olmuştu

Atalay Demirci’nin FETÖ firarisi Hakan Şükür ve örgüt üyesi Enes Kanter ile sosyal medya üzerinden yaptığı konuşmalar ortaya çıkmıştı.

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından açılan davada Atalay Demirci hakkında bir kez ağırlaştırılmış müebbet ve 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istenmişti.

Kaynak: Sabah

Kategoriler