Anasayfa » FETÖ’cü albay: ‘Hoca efendi düğmeye bastı’
FETÖ'de Bugün

FETÖ’cü albay: ‘Hoca efendi düğmeye bastı’

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlerle ilgili aralarında sözde “Yurtta Sulh Konseyi” üyelerinin de yer aldığı 224 kişinin yargılanmasına devam edildi.

Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi’nce Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’ndeki salonda görülen duruşmaya, sanıklar, yakınları, müştekiler ve avukatları katıldı.

Duruşmada, daha önce alınan ifadesinde Özel Kuvvetler Komutanlığı (ÖKK) personeli sanık eski Albay Murat Korkmaz ve Binbaşı Abdurrahim Aksoy hakkında beyanda bulunan tanık E.S. dinlendi.

E.S, darbe girişiminden iki gün önce 13 Temmuz 2016’da örgüte ait bir eve gittiğini söyleyerek şunları kaydetti:

“O zamana kadar gördüğüm tedbir anlayışına aykırı 10-12 kişi vardı odada. Buradaki en kıdemli de Albay Murat Korkmazdı. Benim şaşırdığımı gördüler, Murat Korkmaz durumun anlatılmasını istedi. 15 Temmuz’da kimse mesai çıkışında eve gitmeyecekti. İzinli olanlarsa 17.00 civarı mesaiye gelecekti. Son kontrolleri, hazırlıkları yapıp 03.00’te hareket edecektik. Albay Murat Korkmaz, ‘Hoca efendi düğmeye bastı. Bu işin enini sonunu düşünmeyin.’ dedi. Binbaşı Abdurrahim Aksoy da aynı odadaydı. Diğerlerinin astsubay olduğunu biliyorum ama şahsen tanımıyorum. Mesai içinde nadiren gördüğüm kişiler olduğu için biliyorum.”

Kaynak: AA

Kategoriler