Anasayfa » FETÖ’cü albay 15 lirasının iade edilmesini istedi
FETÖ'de Bugün

FETÖ’cü albay 15 lirasının iade edilmesini istedi

15 Temmuz’da “Toplanan kalabalıklar ateşle dağıtılacak.” talimatı veren darbeci albay, gözaltına alındığında el konulan 15 lirasının iadesini istedi.

İstanbul’daki “ana darbe davası”nın duruşmasında, tutuklu sanık Muzaffer Düzenli savunma yaptı. Düzenli, darbeyi iki kategoriye ayırmak gerektiğini belirterek “Birincisi ‘kumpasa getirenler’, ikincisi ise ‘kumpasa getirilenler.’ Ben kumpasa getirildim. Darbeyi aslında Rusya ve İngiltere birlikte yaptı.” iddiasında bulundu.

Mahkeme Başkanı tepki gösterdi

Savunmasına devam eden Düzenli’nin, “Ben savunmamı rahatça yapacağım, dinlemek istemeyen çıkabilir.” demesi üzerine mahkeme başkanı Karaca, “Sana kimse şu zamana kadar müdahale etmedi, edenleri de ben susturdum. Yaklaşık 5 saattir seni dinliyoruz. Özgürce savunmanı yapıyorsun. Sen kimseye ‘Dinlemek istemeyen çıkabilir.’ diyemezsin. Savunma mecrasından çıkarsan müdahale ederim. Zaten savunmanı bir kasıt üzerine oturtmuşsun. Savunmana öyle başladın. Ben burada kendi vicdanıma hesap veriyorum. Adil yargılamadan bahsederek nerelere hangi mesajı vermek istediğini ben anladım.” dedi.

15 lirasının iadesini istedi

Savunmasını tamamlayan Düzenli, birtakım talepleri olduğunu belirterek bunlar arasında banka hesabındaki 5 bin lira üzerine konulan blokenin kaldırılmasını talep etti. Taleplerinin devamında gözaltına alındığında el konulan cebindeki 15 liranın kendisine iade edilmesini isteyen sanık Düzenli’ye, Mahkeme Başkanı Cem Karaca, “Çok mu önemli bu talep?” diye tepki gösterdi. “Benim için önemli, bunlar kayda geçsin.” diyen sanığa, bazı müştekiler de tepki gösterdi.

Kaynak: Habertürk

 

Kategoriler