Anasayfa » FETÖ’cü Adem Yavuz Arslan örgüte para toplamak için sosyal medyayı kullandı
FETÖ'de Bugün

FETÖ’cü Adem Yavuz Arslan örgüte para toplamak için sosyal medyayı kullandı

FETÖ, kapatılan Samanyolu Kolejleri yöneticisi Halil Dinç’in ailesi için diyerek sosyal medya üzerinden terör örgütüne para toplamaya başladı. FETÖ’ye finansal destek kampanyasını firari FETÖ’cü Adem Yavuz Arslan başlattı.

Yunanistan’a firar edenlere şiir

FETÖ soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan örgüt üyeleri, cezalardan kurtulmak için son iki yılda Yunanistan’a kaçmayı tercih etti. Son iki yılda Türkiye-Yunanistan sınırında yüzlerce FETÖ’cü kaçmaya çalışırken yakalandı. Halil Dinç’in de kaçak yollarla Yunanistan’a geçtiği iddia edildi. Halil Dinç’in Yunanistan’a kaçan FETÖ’cüler için yazdığı şiirler ortaya çıktı. Dinç, firari FETÖ’cülere atıfta bulunduğu şiirinde şu sözlere yer verdi: “Geçtim Meriç’ten/ Dünyam bir el çantasında/ Yok oldu bir mazi hiçten/ Acı, zorlu talihime/ Gülerek geçtim Meriç’ten.”

Örgüt için 50 bin dolar

FETÖ’nün gazetelerinde yazarlık yapan firari Adem Yavuz Arslan’ın “gofundme.com” adlı internet sitesinde başlattığı yardım kampanyasında 366 kişinin yardımda bulunduğu ve 18.499 dolar toplandığı bilgisine yer verildi. Örgüt için toplanması beklenen rakam ise 50 bin dolar olarak görünüyor. FETÖ’cü Adem Yavuz Arslan’ın toplanan bağışları örgüt için suistimal etmesi bekleniyor.

Kaynak: Aydınlık

Kategoriler