Anasayfa » FETÖ’cü Abdülhamit Bilici’ye ABD’de “hain” tepkisi
FETÖ'de Bugün

FETÖ’cü Abdülhamit Bilici’ye ABD’de “hain” tepkisi

Kapatılan Zaman gazetesinin eski yöneticilerinden Abdülhamit Bilici, firar ettiği ABD’de verdiği konferansta Türkiye’yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı şikayet ederek 15 Temmuz darbe girişimini “masum” göstermeye çalıştı.

Şahbandarov’dan tepki

Bilici’ye tepki göstermek için konferansa katılan Ahıska Türk Amerikan Toplum Merkezi Başkanı İslam Şahbandarov ise program öncesinde salondakilere 15 Temmuz’daki darbe girişimi ve FETÖ’yü anlatan kitapçıklar dağıttı.

Bilici, konferansın soru cevap bölümünde, Türk vatandaşı olmadığını ve Türkiye’de yaşananlara tarafsız bir bakış açısıyla tepki gösterdiğini vurgulayan Şahbandarov’un FETÖ hakkındaki sorularına cevap vermekte zorlandı. Bilici’nin imdadına yetişen organizatörler, Şahbandarov’a “basın özgürlüğü” konusu dışında soru sorması halinde salondan çıkarılacağı tehdidinde bulundu. Şahbandarov, Bilici’nin korumaları tarafından da tehdit edildi.

“Elini sıkmam, sen hainlik yapıyorsun”

Şahbandarov’un Bilici’ye tepkisi, program sonrası okul koridorlarında da sürdü.

Kendisine “Bu ikiyüzlülüğün nereden geliyor?” diye tepki gösteren Şahbandarov ile tokalaşmak isteyen Bilici’nin eli havada kaldı. Şahbandarov’un “Elini sıkmam, sen hainlik yapıyorsun. Ayıp değil mi?” demesi üzerine Bilici, yanındaki korumasıyla uzaklaştı. Bu sırada ikinci korumanın Şahbandarov’un yanında kaldığı gözlendi.

Şahbandarov, yaptığı açıklamada FETÖ mensubu bir firari olan Bilici’nin basın özgürlüğünden bahsedecek en son kişi olduğunu belirtti.

Kaynak: AA

 

Kategoriler