Anasayfa » FETÖ’cü 54 kişinin mal varlığına el konuldu
FETÖ'de Bugün

FETÖ’cü 54 kişinin mal varlığına el konuldu

Fetullahçı Terör Örgütü’ne yönelik soruşturma kapsamında, haklarında adli işlem yapılan örgütün yöneticilerinden Cevdet Türkyol ve Abdullah Aymaz ile kapatılan Zaman gazetesinin eski genel yayın yönetmeni Ekrem Dumanlı, gazeteciler Bülent Keneş, Bülent Korucu, Ali Ünal, Ahmet Turan Alkan, Mümtaz Türköne ve Şahin Alpay’ın da aralarında bulunduğu 54 şüphelinin mal varlıklarına el konulmasına karar verildi.

İstanbul 11. Sulh Ceza Hakimliği’nin kararına göre, Şahin Alpay, Hilmi Yavuz, Ekrem Dumanlı, Ali Bulaç, Ahmet Turan Alkan, Nuriye Ural, Mümtazer Türköne, Lale Sarıibrahimoğlu, Bülent Keneş ile FETÖ/PDY’nin üst düzey yöneticileri Cevdet Türkyolu ve Abdullah Aymaz’ın da aralarında bulunduğu, 54 kişinin mal varlıklarına el konulmasına karar verildi.

Kararda, şüphelilerin terör örgütüne üye olma suçunu işledikleri, örgüte finansman desteği sağladıkları ya da terör örgütü üyesi olmalarının verdiği avantajla mal varlığı elde ettikleri, mal varlıklarını örgütün hizmetine sundukları yönünde yeterli kuvvetli şüphe bulunduğu, bazı şüphelilerin mal kaçırmaya çalıştıkları belirtildi.

Kaynak: CNN TÜRK

Kategoriler