Anasayfa » FETÖ tutuklusu kadın itiraf etti
FETÖ'de Bugün

FETÖ tutuklusu kadın itiraf etti

FETÖ’cü kadın, tutuklu kocasına “İtirafçı olmayın, suçlamaları reddedin.” şeklinde not yazdığını kabul etti.

FETÖ’nün Bolu’nun Mudurnu ilçesindeki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 20 sanığın yargılanmasına başlandı.

Tutuklu 5 sanık, güvenlik önlemleri altında salona getirilirken tutuksuz yargılanan 13 sanık da duruşmada hazır bulundu. Tutuksuz 2 sanık ise duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) vasıtasıyla katıldı.

Kimlik tespitinin yapılması ve iddianame özetinin okunmasıyla başlayan duruşmada tutuklu sanık Ahmet Türkan savunma yaptı. Hakkındaki örgütsel faaliyet içinde bulunduğu iddialarını reddeden Türkan, ilçede 2008-2012 yılları arasında öğrencilere yönelik sürdürülen Halk Eğitim Merkezi kurslarının kapatılmasının ardından çocukların eğitimlerine destek olmak amacıyla bir dernek kurduklarını savundu.

‘İtirafçı olmayın’ yazılı not

Ahmet Türkan’ın eşi tutuksuz sanık Aysel Türkan da suçsuz olduğunu ve eşinden dolayı sanık olduğunu iddia ederek hem kendisinin hem de eşinin beraatini talep etti.

Mahkeme Başkanı’nın, polis araması sırasında çantasından çıkan notu hatırlattığı Türkan, “Kumpas. Açık arıyorlar bulamıyorlar, sadece dernek üyeliği hiçbir suçlamayı kabul etmeyin. Sizin itirafınızı istiyorlar, reddedin. Birlik olun. Yıldırmaya, gözdağı vermeye çalışıyorlar. Siz suçlu değilsiniz, avukat almıyorlar. Sordukları soru dışında cevap vermeyin.” ifadelerinin yer aldığı notu kendisinin yazdığını itiraf etti.

Türkan, “O dönemde eşime ulaşamadığım için kendi kendime rahatlamak için bunları yazdım. Daha sonra da buruşturup atmak istedim ama çantamda unutmuştum, suçsuzum.” diye konuştu.

Kaynak: AA

Kategoriler