Anasayfa » FETÖ tutuklusu eski polis müdürü 427 maaş taltifi almış
FETÖ'de Bugün

FETÖ tutuklusu eski polis müdürü 427 maaş taltifi almış

FETÖ’den yargılanan eski Kırklareli Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürü Mehmet Ali Aydınlı, 427 kez maaş taltifi aldığını söyledi.

Kırklareli’de FETÖ yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan, aralarında şube müdürü, komiser, komiser yardımcısı ve polis memurlarının da bulunduğu 47 eski emniyet personelinin yargılanmasına devam edildi.

Duruşmada savunma yapan tutuklu sanıklardan eski KOM Müdürü Mehmet Ali Aydınlı, suçlamaları kabul etmedi.

‘Kaçabilirdim’ savunması

15 Temmuz’dan sonra açığa alınarak tutuklandığını ve mesleğinden ihraç edildiğini ifade eden Aydınlı, ”Bir ayda hayatım tamamen alt üst oldu. Hakkımda yapılan hiçbir işlemde zorluk çıkartmadım. Hepsinde serinkanlılığımı korudum. Açığa alındıktan sonra gözaltına alınacağımı tahmin etmiştim. Hiçbir zaman kaçmayı düşünmedim. Halbuki sınır bir kentiz ve görevim icabı her şeyi çok iyi biliyorum. Mesleki bilgi ve birikimim kaçmam için yeterliydi.” diye konuştu.

427 maaş taltifi

Emniyet Genel Müdürlüğünce kendisine verilen taltiflerin hepsini hakkıyla aldığını öne süren Aydınlı, savunmasında, ”21 yıllık meslek hayatım boyunca 427 maaş taltifi aldım. Aldığım taltifler bugüne kadar ne kadar başarılı biri olduğumun göstergesidir. Aldığım taltiflerin hiçbirini himmet adı altında veya yardım amaçlı olarak vermedim. Aldığım iki evin kredisini ödemek amacıyla kullandım.” dedi.

Kaynak: AA

Kategoriler