Anasayfa » FETÖ tutuklusu eşine Gülen’in mektubunu vermek isterken yakalandı
FETÖ'de Bugün

FETÖ tutuklusu eşine Gülen’in mektubunu vermek isterken yakalandı

FETÖ sanığı eşini cezaevine ziyarete giden kadının üzerinde, elebaşı Gülen’in örgüt üyelerine mesajlarını içeren bir mektup bulundu.

Alınan bilgiye göre Kırşehir Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda kalan FETÖ sanığı eşi Mesut H.’yi ziyarete giden Şehriban H.’nin yürüyüşünden şüphelenen infaz koruma memuru, detaylı üst araması yaptı.

Şehriban H.’nin üzerinde, terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen’in örgüt üyelerini motive etmeye yönelik mesajlarının yazılı olduğu belirlenen bir mektup bulundu. Ceza İnfaz Kurumu yöneticileri tarafından durum Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığına haber verildi. Başsavcılığın talimatıyla cezaevine gelen Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Şehriban H.’yi gözaltına aldı.

Şehriban H., emniyetteki sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Şüphelinin, ifadesinde mektubu kimden aldığı ve cezaevinde kime vereceği konusunda bilgi vermediği öğrenildi.

Eşi sözde il imamını evinde saklamış

Öğretmen olan ve FETÖ soruşturması kapsamında KHK ile meslekten ihraç edildiği tespit edilen Şehriban H.’nin, eşinin “FETÖ üyesi olmak” ve “örgütün sözde Kırşehir il imamı Musa A’.yı evinde saklamak” suçlamasıyla Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandığı belirtildi.

Özel olarak sarılmış halde bulunan ve cezaevindeki örgüt üyelerine teslim edileceği değerlendirilen mektupta, terör örgütü üyelerini motive edici ifadelerin bulunduğu öğrenildi.

Kaynak: AA

Kategoriler