Anasayfa » FETÖ Türk bayrağı ile tehdit etmiş
FETÖ'de Bugün

FETÖ Türk bayrağı ile tehdit etmiş

FETÖ
FETÖ Türk bayrağı ile tehdit etmiş

İtirafçı: Türk bayrağı ile tehdit ettiler

FETÖ’cü hainler Türk bayrağı ile tehdit etmiş. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının düzenlediği operasyonda Konya’da gözaltına alınan ve itirafçı olan bir astsubay FETÖ’nün kirli yüzünü bir kez daha gösterdi. İtirafçı astsubay lise çağlarında FETÖ ile tanışığını ve örgüte ait evlerde toplantılar yaptığını anlattı. İtirafçı astsubay, örgütün yönlendirmesi ve yardımlarıyla İzmir Gaziemir’deki Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulunu kazandığını ve mahrem imamlarıyla ankesörlü telefonlarla temasa geçtiğini açıkladı. FETÖ mahrem imamının kendileri üzerinde sürekli baskı kurduğu ve aylık maaşlarından himmet istediğini açıklayan itirafçı astsubay katalog evliliği yapması istendiği için örgütle bağını azalttığını iddia etti. FETÖ mahrem imamlarından kurtulmak için sabit hatlardan gelen aramaları kabul etmediğini iddia eden astsubay tehdidin detaylarını da anlattı. FETÖ mahrem imamı posta kutusuna içinde Türk bayrağı olan bir zarf bırakarak gözdağı vermiş.  Zarfın üzerine de “Telefonlarını açmadığın arkadaş” yazan örgüt üyeleri astsubaya FETÖ’den kopmanın imkansız olduğunu göstermeye çalışmışlar.

Türk bayrağı ile tehdit FETÖ’nün örgüt üyelerinin ayrılmasını engellemek için kullandığı yöntemlerden sadece biri. Örgüt tard ve şefkat tokadı adını verdiği yöntemlerle örgütle bağı zayıflayan üyelerinin ayrılmasını engellemek istiyor. Kamu görevlilerine kumpas, disiplin cezası almalarını sağlıyor. Türk bayrağını ile tehdit ise terör örgütünün her türlü dini ve milli değeri kendi çıkarı için kullanabileceğini ortaya koyuyor.

Katalog evliliği ve himmet FETÖ’nün vazgeçilmezi

Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) örgüt üyelerine mutlak hükmetmek için katalog evliliği ve himmeti asla ikinci plana atmıyor. Mahrem yapılanma olarak bilinen TSK, Emniyet, Yargı, MİT, TUBİTAK, TİB vb. kurumlara yerleşen örgüt üyeleri mahrem imamların belirlediği isimlerle evlenmek zorundalar. FETÖ üyesi kadınlar bir kataloğa dahil edilerek, örgütteki derecelerine göre erkek üyelerle evleniyor. Bu kadınlar aynı zamanda evlendikleri eşlerinin örgüt kurallarına uyup uymadığını kendi yöneticilerine haftalık ya da aylık toplantılar aracılığı ile bildiriyor.

Himmet ise kopya ve sahre raporlarla kamu görevlisi yapılan FETÖ üyeleri maaşlarının 5’te 1’ini her ay FETÖ’ye vermek zorunda. Burs adıyla yapılan bu ödemeler FETÖ’ye yıllar içinde büyük bir mali güç kazandırmıştı. FETÖ elebaşı da örgüt içinde toplanan tüm himmetin 5’te 1’ini kendisine “kutsal hoca payı” adıyla alıyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Kategoriler