Anasayfa » FETÖ trolleri parayla siyasilerin reklamını yapmış
FETÖ'de Bugün

FETÖ trolleri parayla siyasilerin reklamını yapmış

FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan ve itirafçı olan  “@kacsaatolduson” isimli hesabın yöneticilerinden Hüseyin Yılmaz, “Ankara Kuşu” hesabının yöneticisi Oktay Yaşar ile bağlantılı olduğunu açıkladı.

Hüseyin Yılmaz, “Ben “@ankarakuşu” isimli Twitter hesabının admininden reklam geliri olarak 6 bin TL para aldım. Bu şahsın adını sonrasında televizyondan Oktay olarak duydum. Ben bu şahısla da ilk cezaevine girmeden bu hesabı kullandığım zamanlarda Twitter üzerinden tanışmıştım.” ifadelerini kullandı.

@kacsaatolduson” isimli hesabın yöneticilerinden Hüseyin Yılmaz,  “@ankarakuşu” isimli Twitter hesabını kullanan kişi; bizden Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun partisinin videolarını, ismini hatırlamadığım İYİ Parti milletvekilinin paylaşımını, Gelecek Partisi’nin üyelerinin paylaşımlarını ve bunların paylaşımlarını ya beğenmemi ya da Retweet yapmamı istedi” dedi.

“‘@kaçsaatolduson’ hesabını kullandığımız zamanlarda reklamları M.C. aracılığıyla Twitter üzerinden alırdık. M.C. de Ankara, Adana, Antalya, Mersin ve Aydın Büyükşehir Belediyelerinin reklam ajanslarıyla ve “@ankarakuşu” isimli hesabının sahibi ile anlaşmalı idi. Biz bunların reklamlarını yapardık. Parayı da PTT üzerinden ve Denizbank üzerinden akrabalarımın hesaplarına gönderirdi.

Reklam olarak saymış olduğum belediyelerin kendilerinin çekmiş olduğu videoları Retweet yaparak çok sayıda kişinin takip etmesini veya etkileşime girmesini sağlıyordum, diğer sayfa yöneticileri de bildiğim kadarıyla aynı şekilde yapıyordu.”

“‘@ankarakuşu’ isimli hesabın sahibi ile önce Twitter, sonrasında ise WhatsApp üzerinden iletişim kurdum. Bu hesapla görüştüğümüzü benim gibi sayfayı yöneten adminler ve Zafer (K) Abdullah Purtaş biliyordu. Bu hesap bize kendi reklamını değil de söylediği hesapların veya videoların reklamını yapmamızı istiyordu ya da söylediği tweetleri beğenmemizi ya da retweet yapmamamızı istiyordu.

Bizden eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun partisinin videolarını, ismini hatırlamadığım İYİ Parti milletvekilinin paylaşımını, Gelecek Partisi’nin üyelerinin paylaşımlarını ve bunların paylaşımlarını ya beğenmemim ya da retweet yapmamı istedi.”

“Benden yapmış olduğum bu etkileşimler için bana M.C. üzerinden toplamda hatırladığım kadarıyla 8 bin TL kadar gönderdi. Cezaevinden çıktıktan sonra da tekrardan irtibat kurduğumda önceden alacağımdan dolayı ve sonrasında 2017 yılında kimin açtığını bilmediğim ancak örgütün kullandığı “Fatih Macoğlu” parodi hesap olduğunu hatırladığım tam olarak uzantısını hatırlamadığım hesabı “@_coronoturkey” isimli hesaba çevirdim ve sonra “@ankarakuşu”na 4 bin TL’ye sattım. Kendisinden bunun ve daha önceki reklam borcunun karşılığı olarak yine aynı şeklide Cemil abimin hesabı üzerinden yaklaşık 4 bin 500 TL ve bin 500 TL para aldım ancak kalan paramı tutuklandığı için alamadım. Bu ödemeleri kendi adı ile göndermediğini biliyorum bu paraları ‘koyun’ parası açıklamasıyla M.T.B ve H.M.A ismi ile abim C.Y. hesabına gönderdi. Ben bu şahısların adını daha önce duymadım ve eşkâllerini bilmiyorum.”

Kemal Özkiraz’dan mesaj ile destek istedim

“Sonra da ‘Artık yeni hesabım budur” diye tweet attım ve bu hesaba takipçilerimi ve yeni takipçileri toplamak amacıyla daha önce sosyal medyadan tanıdığım Kemal Özkiraz isimli şahısla DM (direk mesaj) yoluyla görüştüm ve atmış olduğum son tweeti Retweetlemesini rica ettim. Bu hesabın şifresi dâhil bütün bilgileri örgütün elinde vardı. Ben kendi adıma bu sosyal medya hesabından toplamda kullandığım süre boyunca 40-50 bin TL arası para kazandım ayrıca “@ankarakuşu” dan 4 bin TL, M.C.’dan da 3 bin TL alacağım vardır. @ankarakusu hesabı kullanıcısı olan adını sonradan öğrendiğim Oktay Yaşar isimli şahısla aramızda örgütsel bir bağ yoktur. Kendisi ile aramızdaki ilişki tamamen ticari reklam ilişkisidir.”

Kaynak: Sabah

Kategoriler